Kluci z přípravky jsou úspěšní a na hřišti je to baví

  Mladší přípravka MFK Dobříš A: Zleva stojící: Trenér Jakub Hodek, Jiří Roušal, Matouš Vávra, Vojta Soukup, Vojta Melša, Antonín Panuška, Antonín Hodek, Jonáš Chaloupka, trenér Radoslav Mokroš, Jaroslav Krátký. Zleva klečící: Antonín Froněk, Tomáš Melzoch, Šimon Krejčí, Jindřich Špindler, Viktor Jíra.


  A tým mladší přípravky je v podzimní části nejúspěšnějším mládežnickým družstvem MFK Dobříš. Zvítězil v základní části OP a prohrál prvně až v nadstavbové části. Vydal jsem se na trénink mladých kluků, abych zjistil příčiny těchto úspěchů. Trénink vedl pan Radoslav Mokoš. Zjistil jsem od něho, že v mládí působil v ligovém týmu Dukla Bánská Bystrica. Žije na Dobříši, a jak mi prozradil, má dvě dcery, které (zatím) fotbal nehrají. Jeho motivace je tedy vedena snahou a zájmem podílet se dál na fotbalovém dění. Trénink kluků byl zajímavý a viditelně kluky bavil, ať už se jednalo o vedení míče, pohyb po hřišti, nebo tzv. „házenou“, kdy se dvě družstva hráčů snaží udržet míč ve své skupině.

  Vyzpovídal jsem při tréninku hlavního kouče pana Jakuba Hodka. Ten, na rozdíl od svého kolegy trenéra, fotbal nikdy nehrál, má však v týmu svého syna. Je proto motivován i osobně. K týmu ho přivedl jeho spolupracovník v zaměstnání Vladimír „Ája“ Kuchař. S Radoslavem Mokošem vytvořili dvojici, která se dobře doplňuje. V této činnosti jim, hlavně zpočátku, pomohl i Pavel Foltýn, šéftrenér mládeže na Dobříši. Na práci trenéra ho hlavně baví, že dokáže kluky odvést od vysedávání u počítačů ke sportovní aktivitě. Fotbal jako kolektivní sport umí motivovat děti ke spolupráci. Chce, aby hráči byli stmeleným kolektivem a později v tomto potřební pro společnost. Chválí si i spolupráci s rodiči.

  Na dotaz, čím si vysvětluje, že tento tým si tak výtečně vede, odpověděl, že se domnívá, že dávají v zápase stejnou šanci všem, nerozhoduje kvalita hráčů. Střídá kluky často a pravidelně. Ovšem trenéři jsou přesvědčení, že nejsou důležitá vítězství, ale hlavně aby kluky fotbal bavil a většina jich u fotbalu zůstala. Jako dobrou hodnotí i spolupráci s výborem MFK Dobříš. Pokud něco potřebuje, je mu vyhověno.

  Na závěr tréninku jsem položil pár otázek i samotným klukům. Na dotaz, zda je baví více zápasy či trénink, většina samozřejmě řekla, že zápasy, ale někteří si chválili i trénink, zvláště „házenou“ a soutěže. Rádi by hráli i více turnajů. Z jednoho z nich si odvezli z Obecnice i pohár za druhé místo. V zimní přestávce odehrají jeden turnaj na Slavii a dva v Říčanech. Jako vzory padala jména Lewandovski, Messi, ale i Pelé a i současní Souček, Bořil, Coufal, Schick a další. Jako nejoblíbenější klub jmenovali MFK Dobříš před Slavii i Spartou a jako nejlepší trenéry pány Hodka a Mokoše.
  Na závěr jsem popřál klukům z přípravky, aby se jim dál dařilo a hlavně, ať jim fotbal dál přináší radost.

  Radim Weber

  Reklama

  Předchozí článekPsí útulek Dobříš – prosinec 2019
  Další článekProsinec v Aerobik studiu Orel Dobříš