Harmonie nejen v hudbě, ale také v rodiněUrčitě jste svým dětem někdy zpívali nebo recitovali české básničky, jako třeba „Běží liška k Táboru“. Tolik se jim to líbilo, že chtěly, abyste básničku nebo písničku opakovali pořád a pořád dokola. Nenechte se přemlouvat!

Vliv hudby a důležitost vnímání i používání rytmu u nejmenších dětí nepodceňovaly maminky již od pradávna. Ne nadarmo předříkávaly svým dětem lidová říkadla, zpívaly jim, když je potřebovaly ukonejšit nebo uspat. Poslech oblíbené hudby pomůže zlepšit náladu, zklidnit, pobavit, dá se využít i k podpoře učení a rozvoji všestrannosti dítěte a posílí citové pouto mezi vámi. Velký význam má hudba a rytmizace především pro děti předškolního věku. Vnímání a reprodukce rytmu pozitivně rozvíjí sluchový, mluvený a pohybový projev. Zpívejte si a hrajte společně! Ke společnému hraní vám postačí třeba jen hrnec z kuchyně a vařečka, dvě kostky ze stavebnice nebo cokoli jiného, na co se dá rytmicky hrát. Společný zpěv, tanec i bouchání do hrnců vás sblíží, podpoří pocit harmonie v rodině a prohloubí pocit sounáležitosti.

V naší hudební škole MALÝ MUZIKANT víme, jak je takové společné muzicírování, zpívání, rytmizování a tančení důležité! V každé z našich lekcí čeká na děti nová písnička o světě kolem nás. Společně zpíváme i lidové písničky, které lektorka pro rozvoj hudební představivosti doprovází na ukulele. Dítě si samo vybere, na jaký rytmický nástroj ji doprovodí, a máme tu kapelu! Kurz je určen pro děti od 1,5 do 4 let.

Neváhejte proto v září přijít na ukázkovou lekci MALÉHO MUZIKANTA v budově orlovny Dobříš a užijte si radost z hudby!

Více informací: www.malymuzikant.czPředchozí článekPodbrdská výstava drobného zvířectva zve k návštěvě
Další článekMistrovství České republiky starších žákyň vyhrála Tereza Valentová!