Mistrovství České republiky starších žákyň vyhrála Tereza Valentová!

Ve druhém srpnovém týdnu, od 10. do 16. srpna 2020, se v tenisovém areálu TenisCentrum Dobříš konala největší akce letošního roku, a to již druhé Mistrovství České republiky starších žákyň v tenise.

Celé mistrovství začalo už v pondělí 10. srpna, kdy se konalo slavnostní losování turnaje na dobříšských dvorcích V Lipkách. Během dne probíhaly v areálu přípravy na večerní losování, bohužel těsně před začátkem této akce prošla nad Dobříší bouřka a los tak proběhl v tenisové klubovně. Celým slavnostním losováním prováděla herečka Dejvického divadla paní Zdeňka Žádníková-Volencová a k poslechu zahrál i český houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Slavnostní los probíhal také za přítomnosti bývalého profesionálního tenisty Davida Prinosila.

V úterý pak začala první kola mistrovství. Během celého turnaje mohli diváci vidět opravdu krásný tenis. Do nedělního finále se probojovala Tereza Valentová a Laura Samsonová. Laura si místo ve finále doslova vybojovala, neboť téměř každý zápas vyhrála až v rozhodující třetí sadě. Před začátkem finálového utkání byly hráčky přivezeny do areálu luxusním vozem a představeny divákům, kteří je po celou dobu zápasu povzbuzovali a dodali utkání ještě větší důležitost.

O vítězce rozhodl až třetí set, ve kterém byla šťastnější Tereza Valentová, a stala se mistryní České republiky pro rok 2020.
    Po finálovém utkání proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků za přítomnosti partnerů mistrovství a starosty města Dobříše Pavla Svobody.
    V závěru pak proběhla tisková konference, kde hráčky odpovídaly na položené otázky od ředitele turnaje Martina Berana, který také poděkoval všem partnerům turnaje a lidem, kteří pomohli tuto jedinečnou akci uspořádat.