Gymnastika Dobříš – Závodní družstvo C

  Gymnastika Dobříš


  Zdravíme všechny Dobříšáky v době pandemie. Jsme závodní družstvo C. Většina z nás se věnuje gymnastice již 6. až 7. rokem. Začali jsme jako předškoláci (14 dívek a 1 chlapec). 6 z nás chodí do šestky, 1 do primy, 5 chodí do pětky, 3 do čtvrté a 1 do třetí třídy. Naše trenérka Jitka Holcová má tedy co dělat, aby nás naučila vše, co potřebujeme do sestav, protože cvičíme ve 4 kategoriích. Trénink máme 3× týdně po 2 hodinách. Jezdíme hodně na závody. To nás baví ze všeho nejvíce. Předtím než vystoupíme jako jednotlivci či družstva před rozhodčí, musíme se na závody připravit.

  Trénink začínáme hrou. Nejvíce nás baví švédská vybíjená a opičí dráha. Potom se střídáme ve vedení rozcvičky. Někdy jedna z nás, jindy trenérka, záleží, na jaké prvky se zaměříme. Následují posilovací, zpevňovací a technické průpravy. Jsme také v projektu DNS (dynamická neuromuskulární stabilizace podle prof. Koláře) se studentkou fyzioterapeutkou Romčou, která s vybranými dívkami cvičí na správné držení těla a upevňuje stabilizační systém. Opravuje nás 1× týdně, pak cvičíme doma denně pod kontrolou rodičů. Pomáhá nám, i když nás něco bolí, zatejpuje, promasíruje. Bude nás takto sledovat 3 roky, než dostuduje VŠ. Druhá skupina procvičuje DNS sama. Jednou za půl roku přijde na kontrolu fyzioterapeutka Blanka a pak se porovnají výsledky.

  V 2. hodině jsme rozděleni do skupin na nářadí, podle toho, co nám trenérka naplánuje, kdo a co bude nacvičovat. Od tohoto roku máme výhodu, již 2× týdně nemusíme nářadí stavět a bourat, je stabilně postavené v poště. Většinou máme všechna 4 nářadí, na kterých se vystřídáme během hodiny. Pilujeme sestavy a prvky sami. Kdo potřebuje pomoci, cvičí s trenérkou, která chytá třeba salta, fliky. Na závěr tréninku se musí protáhnout všechny svaly, které jsme zatížili.

  Během roku jezdíme na soustředění, kde nás velmi baví skákat do molitanových jam, kterou u nás ve městě nemáme, a tak si ji přejeme. I vy, Dobříšáci, byste mohli skákat do těchto jam, i když nemáte průpravy, nic by se vám nestalo. Je to velmi bezpečné. Celoročně probíhá v našem klubu soutěž o nejlepší gymnastku roku. Počítají se do ní výsledky všech závodů. My měli to štěstí, že v roce 2019 již po třetí obhájily první 3 místa holky z naší skupiny. Je to proto, že nás naši rodiče moc podporují a vozí nás někdy i 2× o víkendu na závody. Někteří nám domů pořídili trampolíny, kladiny, hrazdy. Moc jim za to děkujeme, protože tento sport je sice náročný, ale my si bez sportování nedokážeme svůj volný čas představit. Zažíváme to teď v době Covid-19. Jsme neposedy. Když se dopoledne učíme, odpoledne si musíme zacvičit kdekoliv. Podívejte se na náš facebook, kde jsme nafotili a natočili naše cvičení, a na facebook ČASPV, kde cvičíme s Mírou. Letos se s vámi asi na májových slavnostech neuvidíme. Nevadí, hlavně ať jsme všichni zdraví a brzy nás pustí z karantény do tělocvičny.

  Za tým C Kája Plasová a Lu Sedláková  Předchozí článekSvou letošní premiéru na závodech stihly dva závodní aerobikové týmy
  Další článekCvičíme se Sokolem z pohodlí domova