Fotovýzva skautského oddílu Zlatý listI náš oddíl zasáhla tato nepříznivá doba a přesto, že se snažíme klukům vynahradit náš program alespoň on-line schůzkami, cítíme, že i nějaký ten pohyb venku je potřeba.

A tak s týmem vedoucích každé dva měsíce připravujeme dobrovolný program pro členy našeho oddílu, který má aspoň částečně nahradit všechny ty zrušené výpravy a schůzky. Naším posledním výtvorem spuštěným v březnu je takzvaná Fotovýzva. Kluci při ní mají nejprve za úkol ze vzorových fotografií určit lokalitu, kde přesně byla pořízena, poté se na tato místa vypravit a vyfotit sami sebe s co nejpodobnějším postojem a výrazem jako na našich vzorových fotografiích. Občas není úplně nejlehčí místa z fotek poznat, a tak mají k dispozici on-line mapu s vyznačenými místy jako nápovědu. Své výtvory nám pak posílají k ohodnocení, po kterém na konci každého týdne získají příslušný počet bodů. Průběžné výsledky mohou kluci sledovat v tabulce na našich stránkách a předhánět se tak, kdo najde nejvíce míst a dokáže vyfotit nejlepší fotku.

Podobně jako kluci na přiložené fotce, hledíme i my všichni do blízké budoucnosti a doufáme, že se zase brzy společně uvidíme nejen prostřednictvím kamer našich počítačů.

Za 5. oddíl Zlatý list Dobříš
Jan Hamet

Reklama

Předchozí článekGymnastika Dobříš a připravené letní aktivity 2021
Další článekKvalita spalovaných tuhých paliv k vytápění