Dobříšský masopustní průvod 2017

V sobotu 18. 2. 2017 se již tradičně sešly u dobříšské sokolovny masopustní masky, aby symbolicky zahnaly zimu a přivítaly jaro. Ceremonii, jako každoročně, pořádala dobříšská sokolská jednota za podpory města Dobříše. Všechny masky i obecenstvo uvítal principál a průvod se pak vydal na cestu. První zastávka byla na Mírovém náměstí před Českou spořitelnou, kde si masky společně zatančily.

U radnice na všechny přítomné čekal místostarosta Tomáš Hadžega a předal principálovi symbolický klíč od radnice. Místostarostka Petra Neubergerová pohostila masky i ostatní účastníky průvodu sladkými koblihami, teplým čajem a nechyběl ani rum a slivovice na zahřátí. Po celou dobu průvodu vládla nádherná atmosféra, lidé tančili, veselili se a všem hrál na tváři milý úsměv. Na všech zastávkách přispíval k dobré zábavě svojí hudbou Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů. Od radnice se průvod vydal k Domovu seniorů. Tady byly všechny masky vřele přivítány a na chvíli se zapojily do rozjeté zábavy v domově.


Konečná zastávka procesí byla u rybníka Papeže. Na břehu rybníka byl upálen Bakus, a tím zahnána zima a přivítáno jaro. Nejmladší účastníci se přesunuli po skončení průvodu zpět do sokolovny na tradiční masopustní šibřinky.

Nikol Sevaldová, propagace městaPředchozí článekObnova kanalizace a vodovodního řadu v ulici Pražská a Na Lukách
Další článekDen Země 2017