Dobříšské regionální trhy a akce Jsme Dobří(š)Už od května se pravidelně každou 2. sobotu v měsíci konají oblíbené Dobříšské regionální trhy a centrum našeho města se zaplňuje prodejními stánky s produkty od místních prodejců.

I přes pandemii koronaviru se povedlo uspořádat mimořádný trh, který se konal symbolicky 23. května, kdy měly původně probíhat oblíbené májové slavnosti. Na trhu již tradičně zní také živá hudba a pravidelně ho navštěvují stovky lidí, aby si zde nakoupily domácí pečivo, zeleninu, ovoce, maso, sýry, ale i květiny, oblečení, ručně vyráběné šperky nebo dřevěné předměty.

13. června byly navíc Dobříšské regionální trhy doplněny akcí Jsme Dobří(š), do které se zapojily místní spolky a organizace, které zpestřily trhy o ukázku svých aktivit. Návštěvníci tak mohli vidět například zástupce z organizace Děti bez mobilu, která na místě prezentovala svůj letošní velký projekt Spojme Česko. Spolek Provas připravil zábavný pohybový program pro děti a představil své aktivity a Pesoklub Dobříš přivedl na místo i své psí kamarády. Díky VHS Dobříš, spol. s r. o., jste se navíc mohli na trhu občerstvit výbornou dobříšskou vodovodou.

Další Dobříšské regionální trhy se uskuteční i o letních prázdninách, a to v termínech 11. července a 8. srpna vždy od 8.00 do 12.00 hod. na náměstí Komenského a v části Mírového náměstí tzv. alejky.

Redakčně zpracováno
Zdroj foto: Karolína ŠejnováPředchozí článekMěÚ Dobříš: Kdo jezdil Do práce na kole a jaké jsou výsledky?
Další článekJak správně třídit odpad?