MěÚ Dobříš: Kdo jezdil Do práce na kole a jaké jsou výsledky?V květnu probíhal jubilejní 10. ročník výzvy Do práce na kole 2020. Do této teambuildingové akce, která je zaměřena proti „blbé náladě“, se prvně zapojili také naši zaměstnanci Městského úřadu Dobříš. Minimalizovali používání motorových dopravních prostředků a do práce se dostávali na kole, koloběžce nebo pěšky a body sbírali i díky dalším pohybovým aktivitám. Díky pravidelnému pohybu si tak udržovali fyzickou a psychickou pohodu i v časech koronaviru.

Výzvu přijali hlavně zaměstnanci sociálního odboru, zástupkyně velitele MP Dobříš a starosta města Pavel Svoboda. Všichni obdrželi týmová trička a každý den poctivě plnili výzvu.
„Když mi zavolala Helena Černohorská ze sociálního odboru, zda bych s nimi nechtěla jít do téhle měsíční výzvy, hned jsem jí na to kývla. Do práce jezdím na kole v zimě i v létě už 26 let a vždy jedu tak, abych vybrala trasu alespoň 5 km. V květnu jsem v rámci soutěže opravdu dodržovala pravidelnost a jezdila do práce i v dešti,“ řekla Alena Kovaříková, zástupkyně velitele MP Dobříš, kterou soutěž motivovala a doporučuje každodenní pohyb i ostatním: „Rozhodně bych takový druh dopravy do práce doporučila každému, protože uvidíte krásy, které z auta nikdy nezahlédnete. Navíc vám pak rozhodně bude lépe, budete se cítit šťastnější a plní energie. Mě osobně to na konci soutěže tak chytlo, že uvažuji i o pořízení lepšího kola.“

Jaké jsou výsledky?
„Dle tabulky týmů v pravidelnosti jízd v okrese Příbram jsme se umístili s naším týmem nazvaným Laxní přístup na krásném 7. místě z 18 týmů,“ upřesnila hlavní organizátorka za dobříšský úřad Helena Černohorská ze sociálního odboru a ještě dodala, že v jednotlivcích obsadil 3. místo její kolega Václav Brejcha, ona sama se umístila na 14. místě a Alena Kovaříková z MP Dobříš na 17. místě z celkových 74 účastníků.

Titul Cykolozaměstnavatel roku nebo Cykloměsto roku se Dobříši hned na poprvé získat nepodařilo, ale příští rok bude ještě lepší, tak trénujte. Oslovíme Vás a věříme, že do toho půjdete s námi!

Redakčně zpracováno
Zdroj foto: redakce

Reklama

Předchozí článekRekonstruujeme multifunkční sportovní hřiště mezi školami
Další článekDobříšské regionální trhy a akce Jsme Dobří(š)