2. základní škola DobříšNávštěva předškoláků

V rámci spolupráce naší školy a dobříšských mateřských škol se mohlo na 130 předškoláků přijít podívat na výuku a na vše, co je v následujících letech povinné školní docházky bude čekat. Průvodci budoucích školáků se stali žáci 5. a 7. ročníků, hrdí na to, že mohou svou školu představit a děti prostorami 2. ZŠ Dobříš provázet.

Děti měly možnost si vyzkoušet svoji tělesnou zdatnost a koordinaci při návštěvě tělocvičny, kde na ně čekaly různé hry a úkoly. Dále navštívily učebnu informatiky. Zde si mohly pod vedením našich zkušených pedagogů všichni vyzkoušet nejen práci na interaktivní tabuli, ale také programování robotů VEX 123, což pro ně bylo jistě fascinujícím zážitkem.

Na co se ale naši předškoláci nejvíce těšili, byla návštěva 1. třídy. Měli radost ze setkání s kamarády ze školky, kteří již školu navštěvují. Byli plni očekávání, jak to v jejich budoucí třídě bude vypadat a jak probíhá vyučování a co je tedy už brzy čeká, až se stanou školáky.

Dětem se ve škole moc líbilo a my jsme moc rádi, že jsme měli možnost prožít s předškoláky tento inspirativní a zábavný den ve škole, a budeme se na ně v novém školním roce těšit.

Mgr. Hana Subhanová


Úspěch v olympijském víceboji

V olympijském víceboji, konaném v Sedlčanech, čekaly na více než 180 žáků čtyři sportovní disciplíny: trojskok, hod medicinbalem vzad, skok přes švihadlo a sed-leh.
V týmové soutěži se naši reprezentanti drželi již od úvodních disciplín na předních pozicích, a soupeřili tak o pódiové umístění a postup do krajského kola, kam se kvalifikují pouze první dva týmy. To se nakonec podařilo, skončili jsme totiž na druhém místě, a tudíž nás v květnu čeká výjezd do Slaného, kde se uskuteční krajské kolo.
Tým 2. ZŠ Dobříš: Rozálie Dragounová, Nela Pöschlová, Adéla Matoušová, Barbora Hrdličková, Jakub Čížek, Tomáš Dvořák, Matěj Višek, Nicolas Bumba.

I v soutěži jednotlivců jsme skvěle reprezentovali naši školu, když se nám podařilo opět několikrát vystoupat na pódiový stupínek, převzít medaile a také v této kategorii postoupit do krajského kola.
1. místo: Barbora Hrdličková, Pavlína Krejzlarová, Anna Trvzová, Nicolas Bumba.
3. místo: Helena Sochorová, Štěpán Dvořák.

Velkou pochvalu si zaslouží všichni, kteří reprezentovali naši školu.

Bc. Tomáš Větrovský


ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍD

ve čtvrtek 11. dubna 2024  v pátek 12. dubna 2024 od 13.30 do 16.30.

K zápisu je nutné přinést rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Dostaví se i děti, které již měly odklad nebo o něj budou nyní žádat. Konkrétní čas si můžete zarezervovat na internetových stránkách od 1. 3. 2024.
https://2-zs-dobris.reenio.cz


Sportovní odpoledne

Milí předškoláci, zveme vás společně s rodiči na sportovní odpoledne v úterý 2. 4. 2024 v 15.00.
Pro rodiče je v tomto čase připravena beseda se speciálním pedagogem z PPP Příbram.
Přijďte si zacvičit, zasoutěžit a zahrát pro radost.

Zájemce prosíme o přihlášení e-mailem na adresu: 2.zsdobris@seznam.cz nebo telefonem na číslo 318 521 002. Nezapomeňte na sportovní obuv a oděv.Předchozí článekZŠ Dobříš, Lidická: Zprávy z družiny
Další článekInformace a aktivity ve „staré škole”