10.000 kroků pro zdraví – říjnová výzvaMožná jste se zapojili již na jaře a už se těšíte, jak pokoříte své dubnové výsledky. Možná vám tato akce unikla, nebo jste o ní vůbec neslyšeli. Jako místní koordinátorka bych vás s ní nyní chtěla seznámit a doufám, že se mi podaří vás oslovit, „pojďte“ do toho s námi.
Jen pro připomenutí, na jaře se opravdu aktivně zapojilo více jak 150 chodců, běžců, vyznavačů nordic walkingu z Dobříšska a nachodili neuvěřitelných 43 000 km, a tím Dobříš obsadila v celorepublikovém hodnocení z 30 přihlášených měst krásné 3. místo.

Do říjnové výzvy se můžete zaregistrovat od 1. září do 4. října. Účastnit se mohou jak jednotlivci, tak týmy (4–10 členů) složené z kolegů z práce, z rodinných příslušníků, z kamarádů… Účastnit se může kterýkoliv občan České republiky včetně dětí (účastníci mladší 18 let musí mít souhlas svých zákonných zástupců). Své pravidelné aktivity (chůze, běh, nordic walking), které si měříte na libovolném zařízení, je nutné zaznamenávat a sledovat, jak vám přibývají bodíky, se kterými soutěžíte jak na místní, tak celostátní úrovni. Právě přidělování bodů může být pro každého úplně jiné, neboť cílem výzvy je rozpohybovat co nejvíce lidí, zejména lidi se sedavým zaměstnáním, starší ročníky a lidi s nadváhou, kterým pravidelný pohyb může výrazně zvýšit kvalitu života. Právě tito účastníci jsou v soutěži bodově zvýhodněni. Na stupních vítězů mohou tak stát dámy v letech nebo sportovec tělem i duší, ale co má nějaké to kilo navíc, tak vysportovaná štíhlá děvčata, která se ale musí do výzvy „obout“ o něco víc.

A co nám přinesla dubnová výzva, že do říjnové jdeme znovu?
Motivaci k pravidelnému pohybu po oblíbených, ale i nových cestách a stezkách. Zlepšování kondice v rámci měsíce. Poznávání nových lidí a navázání kontaktů v rámci místních účastníků, ale i z celé republiky. Zviditelnění Dobříše, protože jsme dokázali v dubnové výzvě, že Jsme Dobří(š).
Zaregistrujte se na Deset tisíc kroků ke zdraví – 10.000 kroků ke zdraví (desettisickroku.cz) a podpořte svými výkony také naše město. Přihlásit se mohou nejen Dobříšští, ale všichni z Dobříšska (více k pravidlům na webu výzvy).

Akce se koná v rámci projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21 a kampaně Dny zdraví

Šárka Krůtová, DiS., koordinátorka projektu

Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21

Reklama

Předchozí článekV Dobříši již potřetí Zažít město jinak!
Další článekSpolupráce města Dobříš se sportovními organizacemi a dalšími spolky