ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35



Vítězství ve finále středočeského krajského kola florbalového ČEPS Cupu

Ve středu 26. ledna se v hale TJ Kobylisy konalo finále chlapců Středočeského kraje florbalového ČEPS Cupu. Naše družstvo do něj postoupilo díky vítězství v okresním kole pod vedením Václavy Petráskové. Kvůli omluvenkám z důvodu nemoci nebo účasti na škole v přírodě na finálové kolo vyrazil pod vedením Petra Hlinky pouze pětičlenný tým chlapců ve složení: Šimek Jakub a Panuška Antonín z 5.B, Houška Marek z 5.A, Dušánek Jáchym ze 4.A a Beran Tadeáš ze 3.C.

Ve finálovém kole na nás čekaly tyto týmy: ZŠ Mukařov, ZŠ a MŠ Kounov a ZŠ Sedlčany. Naši chlapci měli pouze jednoho hráče na střídání, proto jsme se soustředili především na taktický a týmový výkon. Do každého zápasu jsme nastoupili s tím, že budeme hrát ze zabezpečené obrany, mluvit na sebe a bojovat jeden za druhého. Všichni kluci odvedli skvělou práci a na hřišti ze sebe vydali maximum. V prvním utkání jsme narazili na ZŠ Kounov. Po první polovině utkání svítil na tabuli stav 2:2. V druhé polovině jsme se ještě více semkli a dostali se do vedení 4:2, které jsme v poslední minutě zpečetili gólem na 5:2 a připsali si tak velmi důležité první tři body. Ve druhém utkání jsme se střetli s výběrem ZŠ Mukařov a dalším skvělým a poctivým výkonem jsme dokázali zvítězit 4:1. V posledním utkání jsme nastoupili proti výběru ZŠ Sedlčany. Na našich chlapcích už byla vidět únava z předchozích zápasů, přesto však dokázali ze sebe vydat poslední zbytky sil a nechali na hřišti všechno. Po první půlce byl stav 1:1. Utkání bylo velmi vyrovnané a šance se střídaly na obou stranách. V polovině druhé půle jsme po krásné kombinační akci vstřelili gól na 2:1 a toto vedení už jsme do konce utkání nepustili. Chlapci se semkli a v utkání zvítězili 2:1. Díky tomuto výsledku jsme celý turnaj ovládli a mohli se tak radovat z postupu do republikového finále!

Petr Hlinka


Postup do krajského kola soutěže „Finanční gramotnost“

Naše škola se v tomto školním roce poprvé zapojila do soutěže s názvem Finanční gramotnost, kterou připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) s podporou MŠMT ČR.

Soutěže se zúčastnili žáci 9. ročníků v rámci volitelného předmětu finanční gramotnost. První školní kolo proběhlo na všech přihlášených školách online formou a žáci v něm soutěžili jako jednotlivci, odpovídali na 20 otázek a po odeslání hotového online testu se ihned dozvěděli počet dosažených bodů. Na základě těchto výsledků byly z naší školy nominovány do okresního online kola tři žákyně, které zde soutěžily jako jeden tým. Děvčata Edita Fillová, Tereza Matesová a Zuzana Matesová (všechny z 9.C) dosáhla výborného výsledku a vybojovala postup do krajského kola. V něm je čeká znalostní test a verbální prezentace na předem zadané téma. Pokud dívky uspějí, vydají se na slavnostní finále, které proběhne v prostorách ČNB. Blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v krajském kole.

Michaela Rumlová


Trojnásobný úspěch ve výtvarné soutěži „Jak hasiči pomáhají“

Výtvarných soutěží pořádaných Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje se naše škola pravidelně účastní. Proto jsme měli velikou radost, když jsme se v lednu dozvěděli výsledky. Do uvedené soutěže bylo přihlášeno celkem 348 výtvarných děl. První tři nejlepší práce v každé kategorii vybírala čtyřčlenná porota složená ze zástupců vyhlašovatelů soutěže.

V kategorii pro 1.–2. třídu se na 3. místě umístila Rebeka Hrušková (ze 2.D) pod vedením Stanislavy Doležalové. V kategorii pro 2. stupeň ZŠ se na 1. místě umístila Karolína Němcová, na 3. místě Matěj Krasický (oba ze 7.A) pod vedením Jany Universalové.
Předání diplomů a cen za výtvarná díla proběhlo 10. 2. 2022 v naší škole, kam za dětmi přijeli sami hasiči. Všem mladým výtvarníkům gratulujeme.

Jana Universalová a Stanislava Doležalová


Pasování prvňáčků na čtenáře

Stejně jako každý rok se i letos (v pondělí 31. ledna 2022) konalo slavnostní předávání vysvědčení žákům prvních tříd v Městské knihovně Dobříš, která si pro prvňáčky připravila veselý a zajímavý program.

„Pasování na čtenáře“ bylo narušeno příchodem dvou „negramotných“ a zlobivých rytířů. Písmenková královna je musela rázně usměrnit, aby mohl program pokračovat. Každý žák si vyzvedl vysvědčení u své paní učitelky, která byla Písmenkovou královnou pasována na Učitele písmen a obdržela pro své děti knihu Pověsti z Dobříšska. Prvňáčkové před královnou poklekli a byli pasováni starobylým mečem na čtenáře. Poté převzali od Písmenkové tety certifikát a od rytíře perníček s počátečním písmenkem svého jména, průkazku do knihovny na rok zdarma a pár drobných dárečků. Celý program se všem velice líbil.

Učitelky a žáci prvních tříd



Předchozí článek2. ZŠ Dobříš: Akce pro předškoláky a elektronické přihlašování
Další článekVýsadbou za lepší budoucnost