2. ZŠ Dobříš: Akce pro předškoláky a elektronické přihlašováníMilá předškolačko, milý předškoláku,

připravili jsme pro Tebe před zápisem do 1. třídy zajímavé akce. Vyber si klidně všechny nebo jen některou a rodiče Tě přihlásí přes elektronický odkaz, který je pod nabídkou akcí.

10. 3. 2022 – Den otevřených dveří s nabídkou různých aktivit v učebnách od 14.00 do 17.00 hod.
16. 3. 2022 – Veselé zpívání v 16.30 hod. pod vedením Jany Štrausové
22. 3. 2022 – Sportovní odpoledne v tělocvičně pod vedením Vojtěcha Paula a Jany Pechanové od 16.00 hod. (sportovní obuv s sebou)
31. 3. 2022 – Beseda pro rodiče budoucích prvňáčků (účast spec. pedagoga z PPP Příbram) a hrátky pro předškoláky ve školní družině od 16.00 hod.
Přihlásit na akce se můžete přes webové stránky školy: www.2zsdobris.cz

ZÁPIS do 1. ročníku pro školní rok 2022/2023

se uskuteční na naší škole 7. 4. a 8. 4. 2022 (čtvrtek a pátek) od 13.30 do 16.30 hodin.
Veškeré informace k zápisu najdeš spolu s rodiči na 2zsdobris.cz.
Těšíme se na shledanou s Tebou!

Učitelé 2. ZŠ Dobříš, Ilustrační foto, zdroj: www.freepik.com


Hledání pokladu

V naší školní družině na 2. ZŠ letos cestujeme z pohádky do pohádky. Absolvovali jsme už pohádky o vodnících, dracích, trpaslících i o zimních královnách a naposledy jsme se zaměřili na příběhy s detektivní zápletkou. Jedno odpoledne si děti ze 6. oddělení zahrály na detektivy a jejich úkolem bylo vyřešit záhadu ztracené truhly s pokladem. Malí detektivové se vydali do anglického parku vybaveni detektivním zápisníkem a lupou. Podmínkou k nalezení pokladu bylo splnění úkolů, které jim po cestě schoval Večerníček ve svých čepičkách. Musely například najít a posbírat šedesát tři rozházených zlaťáků, pojmenovat nalezené přírodniny, trefit se sněhovou koulí do spadlého stromu a přesně vysvětlit, kde bydlí Rákosníček. U každého úkolu bylo schované jedno písmenko, které přečetly pouze s lupou. Musely si ho zaznamenat do zápisníku a na konci z těchto písmen poskládat slovo. Všechno se jim podařilo splnit a o nalezený poklad se svorně rozdělily.

Eva Pletichová, ŠD

 

 


Na druhém stupni

Žáci 2. stupně mají v plánu akcí druhého pololetí školní kola olympiád z českého jazyka, anglického jazyka, dějepisu, zeměpisu i přírodopisu. Každým rokem si tak mohou poměřit svoje znalosti i dovednosti se stejně starými spolužáky i žáky jiných tříd a mohou v olympiádách ukázat svoje nadání v některé oblasti. Ti, kteří se umístí na prvních místech, reprezentují školu v okresních kolech, která už se rozbíhají.
Žáci 8. a 9. ročníku absolvovali tradiční akci s JUDr. Kašparem „Právní vědomí náctiletých“, aby se připravili na právní odpovědnost, která je v 15 letech čeká. S tím souvisel i projekt některých tříd k 30. výročí internetu. Žáci od 6. ročníku nejen řešili otázku bezpečného pohybu na internetu, jeho výhod a nevýhod, ale také dobu strávenou na internetu, která se pohybuje od dvou do devíti hodin denně. Hrají hry, moderují, natáčí i stříhají videa, poslouchají hudbu, sledují filmy i sportovní výsledky, programují, diskutují. Žáci také řešili nebezpečí na sociálních sítích, komunikaci s neznámými lidmi i zdravotní rizika a jak je kompenzovat. Na závěr projektu kreslili komiks a ve skupinách prezentovali své názory ostatním.

Eva Kašparová

 

Reklama

Předchozí článekDen bezpečnějšího internetu na ZŠ Lidická
Další článekZŠ Dobříš, Komenského nám. 35