ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35: Co nového nám přineslo jaro?

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 17. března se po delší odmlce konal den otevřených dveří. O malé i velké návštěvníky se starali žáci devátých ročníků, kteří je provázeli budovou a seznámili je s chodem školy. Příchozí mohli zhlédnout výuku jak v běžných třídách, tak v odborných učebnách. Velký zájem byl především o stavebnice VEX v odborné učebně robotiky, o 3D tisk a programování v učebně informatiky, o „ohnivé” pokusy v učebně fyziky a chemie či o mikroskopování v učebně přírodopisu. Všichni se shodli, že se jim u nás líbilo. Zásluhu na tom mají i naši deváťáci, kteří skvěle zvládli svou roli průvodců.

A. Kubátová, K. Táborová. Zdroj foto: ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35

6. místo v celostátní soutěži florbalového ČEPS Cupu

Ve čtvrtek 31. března se naše škola zúčastnila republikového finále florbalového ČEPS Cupu 2021/2022. Na naše kluky čekalo dalších 15 nejlepších týmů z celé republiky, kterým se podařilo spolu s námi do finálového turnaje kvalifikovat. Týmy byly rozlosovány do čtyř skupin, ze kterých dva nejlepší postupovaly do play off. Naši kluci splnili hlavní cíl, kterým byl postup mezi osm nejlepších týmů turnaje. Ve čtvrtfinále jsme statečně bojovali proti favoritovi na vítězství celého turnaje a po první půli jsme dokonce vedli. Soupeř však dokázal utkání otočit a postoupit mezi čtyři nejlepší. Na nás tak čekaly boje „jen“ o 5.–8. místo. Kluci se dokázali namotivovat a v následujícím utkání přesvědčivě zvítězit. Ihned po krátké pauze na nás čekalo další, již šesté utkání v turnaji, které rozhodlo o tom, že jsme obsadili celkové 6. místo v republice.

Všichni naši hráči ze sebe v každém utkání vydali maximum a užili si zápasy před ohromnou diváckou kulisou, která díky bubeníkům, trumpetistům a roztleskávačkám z řad maminek byla velmi bouřlivá. Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci a za skvělou práci, kterou v každém kole odvedli a díky které se dostali až na republikové finále.

Velký dík patří také našim fanouškům a fanynkám z řad spolužáků, kteří po celou dobu turnaje náš výběr neúnavně povzbuzovali.
Hráči: Panuška, Šimek, Holý – 5.B; Houška – 5.A; Dušánek – 4.A; Čanda – 4.C; Tafii – 4.B; Schneider – 3.A; Beran – 3.C

P. Hlinka, V. Petrásková
Zdroj foto: ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35

STARKA – nové vydání školního časopisu

V jarním čísle školního časopisu STARKA se dočtete o kroužku basketbalu, zajímavostech o jaru a poznávání rostlin, přenesete se do Japonska, přečtete si o IT novinkách na naší škole, najdete v něm také rozhovor s M. Pavlíčkem a zasoutěžit si můžete se školní knihovnou.
Na stránkách časopisu naleznete také anglický komiks, přenesete se do období Velikonoc, uvidíte, co se tvoří na kroužku Výtvarné techniky, přečtete si Epos o Gilgamešovi nebo si procvičíte němčinu.
Žáci školy vám také představí siamskou kočku nebo poradí, jak vycvičit bernardýna. V neposlední řadě v jarním vydání časopisu STARKA najdete také detektivní speciál, atlas živočichů a mnoho dalšího.

Časopis naleznete na webových stránkách školy nebo načtením QR kódu.

Zpracovala DH

Sazka olympijský víceboj – odznak všestrannosti

Sazka olympijský víceboj – odznak všestrannosti se konal v úterý 5. 4. 2022 ve sportovní hale v Sedlčanech. Celkem se zde utkalo 180 žáků z deseti různých škol z celého okresu. Za naši školu soutěžilo jedno družstvo ve složení: Anna Hamerníková, Dominika Housková, Simona Hrazdírová, Sofie Laštovková, Václav Holý, Matěj Menčík – všichni z 5.B, Marek Houška z 5.A a Alfréd Simuna ze 7.A. Dále se všestrannosti zúčastnilo 14 jednotlivců: Antonín Fejk a Václav Schneider ze 6.A, Jitka Hortenská, Johana Kujanová, Nela Kšanová a Zuzana Kočí ze 7.A, Filip Bureš ze 7.C, Lukáš Micka a Ondřej Schneider z 8.A, Aneta Durdilová, Eliška Patkaňová a Eliška Roztočilová z 8.B, Filip Hemerle a Václav Urban z 8.C. Všichni závodníci si ve svých kategoriích vedli velmi dobře. Družstvo skončilo na nepostupovém 8. místě. Krásné 3. místo ve své kategorii vybojovala Jitka Hortenská. Na 1. místě se ve svých kategoriích umístili: Ondřej Schneider, Václav Schneider a Matěj Menčík. V květnu nás čeká krajské kolo odznaku všestrannosti, které se uskuteční na atletickém stadionu ve Slaném. Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.