Zprávy ze ZŠMilí čtenáři, ještě krátce se vrátíme k měsíci dubnu. Jaro je v plném proudu a ve znamení úklidu. Naši nejmenší prvňáčci se v pátek 8. dubna 2022 pustili do jarního úklidu na Malé Straně ve Staré Huti. Naplnili osm pytlů, které vyfasovali od Obecního úřadu.
7. a 11. dubna 2022 celá škola jela na výlet do skanzenu Vysoký Chlumec. Zde byl pro žáky připraven bohatý program o Velikonocích. Všichni si vyzkoušeli jak uplést pomlázku, nabarvit vajíčko voskem a vyrobit obrázek z hlíny. Výlet byl poučný a moc se dětem líbil.
12. a 13. dubna 2022 proběhl zápis do prvního ročníku. Zápis byl na téma „Večerníček”. Celá škola se rozzářila pohádkovými postavami. Průvodci zápisu se stali žáci pátého ročníku. Počet zapsaných žáků převýšil mnohonásobně kapacitu.


Ve středu 13. dubna 2022 žáci školního parlamentu připravili pro všechny třídy „Hledání velikonočních vajíček”. Na školní zahradě schovali čokoládová vajíčka, které pak žáci hledali. Den ve škole byl hned veselejší a plný zábavy.
22. dubna 2022 jsme oslavili Den Země, a to projektovým dnem. 29. dubna 2022 se žáci pátého ročníku nabídli, že půjdou ozdobit májku.

A co nás čeká v květnu…
V měsíci květnu proběhne pro předškoláky několik setkání „My se školy nebojíme”. Přesné termíny budou na nástěnce před školou a v mateřské škole.
11. května 2022 se opět zapojíme do akce „Český den proti rakovině”. Symbol kopretiny si budete moci zakoupit v základní a mateřské škole. Žáci vyrazí prodávat kopretiny i do ulic Staré Hutě.

Dana KunrtováPředchozí článekZŠ Dobříš, Komenského nám. 35: Co nového nám přineslo jaro?
Další článekFantastická oslava
Dne Země v Dobříši přilákala stovky dětí