Zprávy ze ZŠMilí čtenáři,
máme tu jaro, ale připadá nám to, jako bychom se vrátili o rok zpět. Školy jsou už celý březen zavřené a covid stále útočí.
V měsíci lednu a únoru chodili do školy jen žáci prvních a druhých ročníků. Ostatní žáci pokračovali v distanční výuce.

V pátek 19. února 2021 jsme se rozhodli, že si ve školní družině uděláme hezké odpoledne a uspořádáme karneval. Nejdříve jsme si vyrobili masky a připravili soutěže. Karneval proběhl po třídách v tělocvičně. Moc se povedl a všichni si to náležitě užili.

Také jste si všimli, že koncem února se po Staré Huti objevily rozvěšené různé úkoly? Prvňáci naší školy to spatřili hned při cestě na oběd. Nikdo z nás netušil, o co jde. Netrvalo dlouho a ke školnímu hřišti se začali trousit žáci čtvrtého ročníku. Naši zvídaví prvňáci nelenili a začali čtvrťáky zpovídat… „co tu dělají a jestli vědí”. Všichni jsme byli zvědaví, co že se to bude dít… a tak jsme se dozvěděli… „Cesta za poznáním nerostů a hornin”, start byl u školního hřiště, kde si každý žák vzal mapu Staré Huti. Na mapě bylo vyznačeno dvanáct stanovišť v různých ulicích. Úkoly byly složité, ale i zábavné a spojené s pohybem. Jen pro představu, víte co je petrologie, mineralogie, a také byste uměli určit horniny? Dost náročné bylo u jednoho úkolu vymyslet a namalovat na chodník u kapličky vlastní symbol. V cíli vyplněné úkoly museli žáci vhodit do schránky a mohli si vzít připravenou odměnu. Na závěr testu byl zajímavý nápad. Připravit oblázky, které by měli žáci namalovat a vrátit zpět do přírody. Nevíme, jak to vše dopadlo, jestli se podařilo spolužákům najít jiný kamínek a možná ho i odvézt třeba někam do světa…

Tak vidíte, i takto se dá vyučovat přírodověda distančně. Všichni žáci se svědomitě zapojili a ani je nemusel nikdo přemlouvat.

Dana Kunrtová


Zápis dětí do 1. ročníku

proběhne dne 13. a 14. dubna 2021. Bohužel i letos se bude konat bez přítomností dětí v distanční podobě. Více informací na webových stránkách školy www.zsams-starahut.cz.Předchozí článekZprávičky z naší MŠ
Další článekZ historie obce