Zprávy z LidickéRozloučení se zimním časem oslavili žáci naší školy tradičními čarodějnicemi a do jarních aktivit se zapojili spolu s ostatními úklidem města na akci Den Země.
Všeobecný „hlad po kultuře“ i v průběhu května sytíme návštěvou divadla v Praze (U22), kam jsme jeli ve spolupráci s mníšeckou školou, návštěvami besed v místní knihovně a taktéž návštěvou oceňovaného filmu Zátopek v kině v Příbrami.
A na co se můžeme těšit? Jistě na celoškolní výlet do ZEMĚRÁJE, třídní projekty a na největší radost všech: na prázdniny!

Mgr. Eva Burešová


Speciální školství na Dobříšsku

Škola v Lidické přivítala děti u proběhlých zápisů do 1. ročníku a i s přestupy do dalších ročníků se počet žáků stále zvyšuje. Ukázalo se, jak je zdejší škola zřízená podle paragrafu 16 školského zákona v současné době pro mnohé děti potřebná, jak důležitý je individuální přístup k těmto dětem a vlastně i obecně jak velký nárůst vývojových poruch učení a chování, poruch autistického spektra, mentálního a kombinovaného postižení mezi školáky doopravdy je.
Potřeba speciálního školství na Dobříšsku se datuje od roku 1942 a naše škola v Lidické vlastně navázala na pomocnou třídu zřízenou v době II. světové války v budově měšťanské školy chlapecké na náměstí Komenského.
Dne 22. 6. 2022 jsou zájemci zváni na den otevřených dveří. Srdečně vás zveme.

Mgr. Eva Burešová


Den Země v Lidické

Oslavy Dne Země připadly v letošním roce na pátek 22. 4. 2022. Naše škola se tématu ochrany přírody věnovala již v úterý 19. 4. 2022, a tak jsme po návratu z velikonočních prázdnin skočili rovnýma nohama do povídání o ekologii, tvoření myšlenkových map a nástěnných plakátů. Zopakovali jsme si to, co už o ochraně životního prostředí a třídění odpadu víme, a přidali nové poznatky a informace. A abychom nezůstali jenom u teorie, vydali jsme se, vybaveni rukavicemi a pytli, do okolí školy a snažili se ulicím a parkům ulevit od všeho, co do nich nepatří.


V pátek 22. 4. 2022 jsme navštívili hřiště B. Němcové, kde se konaly oslavy Dne Země s tématem „Rozkvetlá Dobříš“. Děti se aktivně zapojily do plnění úkolů na jednotlivých stanovištích, zaskákaly si na nafukovacích hradech a s nadšením přijaly možnost posadit se do skutečného bagru. Obrovskou radost měly z odměn v podobě balonků a létajících talířů. Musím tuto akci zhodnotit jako velice povedenou a všem, kteří ji připravili, patří velké dík.

Mgr. Libuše Kabylová, DiS., koordinátor EVVO

Reklama

Předchozí článekKnihovna: sestra Angelika, výtvarná dílna i piknikový bazar – letos trochu nově!
Další článekSOU Hluboš v projektu Erasmus+