Zprávy z 2. ZŠ DobříšDěti dětem – Halloween na 2. ZŠ Dobříš

Třída 9.A připravila 31. října pro děti ze 4. MŠ a 1. listopadu pro „nulťáčky“ a prvňáčky naší školy halloweenské dopoledne plné tajuplných úkolů. Děti prolézaly pavučinou, házely míčky do bříška pavouka, skládaly strašidelné obrázky a příšerácké pexeso či lovily bonbony z kotlíku plného čarodějnických ingrediencí. Celým dnem malé odvážlivce provázela parta hodných strašidel, i když některá vypadala opravdu divoce. Odměnou za splnění všech úkolů byly medaile a spousta sladkostí. A samozřejmě společné focení se strašidly.

Hana Petráková Hartmannová, třídní učitelka


Školní družina ve 2. ZŠ v Dobříši

Tento měsíc je časem příprav na nejkrásnější čas v roce – řeč nemůže být o ničem jiném než právě o Vánocích, svátcích klidu a míru.
Připravujeme se na ně mnoha způsoby – hrajeme různé hry, které se blíží původním vánočním zvykům, společnými silami hněteme těsto, vykrajujeme a pečeme vánoční cukroví, zpíváme koledy.


Třídám vdechujeme vánoční atmosféru díky našim krásným výrobkům, které se promítly i do nabídky předvánočního setkání na platě školy.
Povídáme si o tradicích, výlovu rybníka a vzpomínáme na úžasnou besedu s rybáři, která u nás v družině proběhla. Tam jsme se mimo jiné dozvěděli, že kapra, kterého máme ve vaně, není dobré vracet zpět do přírody, i když jsou naše úmysly jistě dobré.

Eva Pletichová, vychovatelka ŠD


Páťáci z 2. ZŠ Dobříš se na podzim rozhodně nenudí

Během října a listopadu již stihli navštívit půvabné divadelní představení Škola Malého stromu v pražském divadle Kampa. Tato dramatizace stejnojmenné knížky o malém indiánovi z kmene Čerokí jménem Malý strom děti nejen pobavila, ale také poučila o životních hodnotách, jako je přátelství, rodinná soudržnost nebo láska k přírodě.
Dále se v pátých třídách soutěžilo, a to hned ve dvou odlišných disciplínách. První soutěž byla především o zručnosti a dovednosti v přišívání knoflíků. Vítězná třída 5.B si ze svých knoflíčků vytvořila nádherný strom (na fotografii). Další soutěž proběhla ve výuce informatiky. Žáci se zapojili do celostátní soutěže v informatice Bobřík informatiky. Nejvyšší počet bodů získal žák třídy 5.D David Bezecný, který jako jednotlivec překonal i žáky paralelních 5. tříd soutěžících v kategorii dvojic. Gratulujeme.


V polovině listopadu vyjeli páťáci opět směr Praha. Tentokrát objevovali tajemství vesmíru v pražském planetáriu. Při promítání programu v kupoli planetária žáci jen žasli a divili se. Přání mít takové promítání i doma se jim asi nevyplní, ale rozhodně na tento zážitek jen tak nezapomenou.
Ke konci listopadu se s blížícím se adventem páťáci pojedou podívat do Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem. Působiště J. J. Ryby je tím nejlepším místem pro připomenutí adventních zvyků a života tohoto známého hudebního skladatele.
Všechny děti pátých tříd se průběžně zapojují do příprav na Vánoční zastavení, které se tradičně uskuteční 1. prosince 2022 od 15.30 hod. na platě 2. základní školy Dobříš.

Mgr. Hana Subahanová


Vítězství a postup do okresních kol

Florbalové soutěže odstartovaly po delší době turnaje školní sportovní ligy v okrese Příbram. Po úspěšné atletice, kde jsme postoupili do krajského kola, jsme navázali na úspěchy a především mladší a starší žákyně vybojovaly na okrskových turnajích první místa a postupy do okresních kol. Chlapci mladších a starších žáků narazili na naše oddílové spoluhráče a ve vyrovnaných bojích si z turnajů odnesli pěkná druhá místa. Gratulace! Okrsková kola se hrála v dobříšské sportovní hale a turnaje se zúčastnila družstva: ZŠ Nový Knín, ZŠ Nečín, Gymnázium Karla Čapka, 2. ZŠ Dobříš a 1. ZŠ Dobříš.

Michal CibochPředchozí článekDobříšský pokleslý orchestr nám hraje pro radost
Další článekAktivity a projekty ve staré škole