Zprávičky z naší MŠVážení čtenáři, zdravíme Vás z naší huťské školičky.

Měsíc duben byl zaplněn mnoha pestrými, záživnými, prožitkovými, zábavnými a naučnými akcemi. Začali jsme s přípravami na Velikonoce, zdobením vajíček, sázením obilí a trávníčků pro zápichy, vyráběním dekorací a pečením cukroví. Velikonoční týden byl završen výletem do Čechovy stodoly, kde si děti zopakovaly velikonoční tradice a zvyky, vyrobily si ozdobu s kraslicí a kouzelným zaklínadlem otevřely skálu s pokladem.

Ve školce nás již podruhé navštívilo divadélko Nána se Slepičí pohádkou. Všechny děti zaujal děj tematické pohádky i krásné kulisy, které si mohly osahat a vyfotit se s nimi.

Tak jako minulý rok nám pan Kubišta věnoval svůj čas a připravil dětem preventivní program Chováme se bezpečně, tentokrát i s pomocí svého kolegy. Děti si mohly prohlédnout policejní vůz zvenku i zevnitř, při odjezdu nám i zablikalo a krátce zahoukalo. Ve třídě děti zhlédly obrázky motivující ke správnému chování, byly jim sejmuty otisky prstů, vyzkoušely si těžké policejní helmy a další příslušné vybavení.
Polovina dubna byla velmi důležitá pro předškolní děti, které čekal Zápis do první třídy ZŠ Stará Huť, který probíhal na téma Večerníček. Děti byly velmi šikovné a budoucí paní učitelka se na všechny přijaté děti velmi těší. Při zápisu děti dávaly najevo, že se také těší na nové zážitky ve škole. Aby se děti seznámily dobře s prostředím školy, byly jim umožněny návštěvy tříd formou hravých vyučovacích hodin v rámci projektu My se školy nebojíme.

Konec měsíce dubna uzavřel čarodějnický rej v maskách. Čarodějnice a kouzelníci si zazpívali a zatančili s Čárymírou, vytvořili si různé lektvary a splnili připravené soutěže ve třídách. Odměnou jim byla malá sladkost se slavnostním předáním diplomu. Některým dětem se jejich masky líbily natolik, že v převlečení strávily i celé odpoledne. Děkujeme všem rodičům, kteří se do příprav a výroby masek pro děti zapojili, protože tím velmi přispěli k tomu, aby si děti tento den pěkně užily.

Začátkem května u nás proběhl také zápis do MŠ. Děti, které se přišly do školky podívat s rodiči, si prošly třídy, objevily spoustu stavebnic a didaktických her, pohrály si s kamarády nebo se svými sourozenci a dostaly na památku výrobek od dětí a omalovánku. Naše nové kamarády velmi rádi uvidíme v adaptačním týdnu ještě před zahájením školního roku a pomůžeme jim se zapojením do chodu školky tak, aby se jim u nás brzy zalíbilo.

V květnu nás navštívilo divadélko A Šmytec s pohádkou Cesta kolem světa, které se také velmi vydařilo, děti pobavilo a zaujalo. Na děti čeká Den dětí, který proběhne v duchu plných překvapení a zábavy. V polovině června se chystáme na výlet do zážitkového parku Zeměráj Kovářov. Poté už se budeme pomalu připravovat na prázdniny. V úplném závěru se slavnostně rozloučíme s budoucími školáčky na zahradní slavnosti a vyrazíme vstříc letním zážitkům.

Reklama

Předchozí článekZákladní škola
Další článekSlovo starosty