Zprávičky z mateřské školičkyVážení čtenáři,
v tomto školním roce Vás vítáme již naposledy u zpráviček z naší školičky.
První červnový den, tedy Den dětí, jsme si užili na naší školkové zahradě. Vyzkoušeli jsme si pohyb po lanové dráze pod dohledem příbramských hasičů. Děti soutěžily v různých disciplínách, obdivovaly cvičené psy při hledání pachových stop a shlédly jejich výcvik.
V tomto měsíci jsme se ještě čtyřikrát zúčastnili plaveckého výcviku v příbramském bazénu.
Poslední lekci si děti obzvlášť užily. Na hodinu si mohly přinést jakékoliv vodní hračky a společně si zařádit. 6. 6. jsme vyrazili na výlet na letiště do Dlouhé Lhoty. Děti byly nadšené z ukázky výsadku i dopadu parašutistů i z ukázky letadel, která na letišti běžně létají. Společně s předškoláky jsme zakončili projekt – My se školy nebojíme, který pomáhá s adaptací předškoláků s přechodem do první třídy ZŠ.
O týden později jsme se vypravili do dobříšského kina na pohádku Káťa a Škubánek. Velice mile nás překvapilo, že tato dvojice není malým dětem neznámá a celé představení si náramně užily. 12. 6. jsme se setkali s rodiči nově přijatých dětí při naší první informativní schůzce. V polovině června jsme navštívili zoologickou zahradu v Plzni, kam jsme vyrazili hned ráno. Paní kuchařky nás na oběd nečekaly, proto nám s sebou do batůžků přibalily každému řízek s chlebem, který zavoněl nejednomu zvířeti v zoo.
19. 6. jsme se s předškoláky oficiálně rozloučili na obecním úřadu ve Staré Huti a v závěru měsíce ještě jednou při našem pasování na školáky na Zahradní slavnosti konané vždy před koncem školního roku v areálu zahrady ZŠ.
Přejeme všem dětem krásné, slunné, pohodové letní dny plné hezkých zážitků a odpočinku. Děkujeme za spolupráci všem rodičům a i jim přejeme hezké léto.

Kolektiv MŠ

Reklama

Předchozí článekInformace Obce Stará Huť
Další článekZákladní škola