Zprávičky z mateřské školičkyAhoj čtenáři a čtenářky!

Vítáme vás v roce 2018 a přejeme vám hodně zdraví a lásky. Pevně věříme, že jste do ledna vkročili pravou nohou a užili si ho stejně jako my. Možná bylo méně sněhu, než bychom si přáli, ale i tak jsme si první měsíc v roce náležitě užili.
10. 1. k nám do školky přijeli zdravotníci ze zařízení Prima vizus o.p.s. a pomocí speciální vyšetřovací kamery PlusoptiX vyšetřili dětem zrak. I další den jsme šli ruku v ruce se zdravím a vyšli jsme vstříc čerstvému vzduchu na dopolední výlet do Anglického parku.
V tomto měsíci jsme se zapojili do projektu „SNĚHULÁCI PRO AFRIKU“ organizovaného neziskovou organizací „KOLA PRO AFRIKU“. V rámci tohoto projektu měli rodiče možnost jmenovitě přispět 50 Kč na přepravu kol do Afriky. My jsme tento projekt využili k týdnu Sněhuláků, který zahrnoval sněhové dovádění (počasí nám přálo, hurá!), modrobílé tvoření, sněhulácké zpívání i povídání o zimních sportech, sněhu a Afrických dětech, které sníh možná nikdy neucítí.
Věnovali jsme se i zvířatům v lese. Zkoumali jsme jejich život v lese zakrytém sněhem i v lese, který na sníh čeká, a vydali jsme se do lesa dopřát zvířátkům trochu dobrot.
30. 1. se u nás ve školce konal odpolední kurz rozvoje grafomotorických dovedností, sluchového a zrakového vnímání, trénování paměti a matematických představ se speciálními pedagogy. Kurz byl dobrovolný a účastnili se ho děti společně s rodiči.
A v závěru měsíce k nám do školky přijelo divadélko s představením „Jak vyzrát na bacily“. Představení se dětem moc líbilo, bylo zábavné i poučné. A jak vyzrát na bacily? Zeptejte se dětí, teď už to také ví!
V únoru se budeme těšit na návštěvu Vandy a Standy, na výlet do Pražského divadla U Hasičů a hlavně na Karneval!

Za kolektiv MŠ, Kristýna Kadlecová

Reklama

Předchozí článekTříkrálová sbírka
Další článekSpolečenská kronika – únor