Zprávičky z mateřské školičkyMilí čtenáři,
vítejte v novém roce, jehož čísla symbolizují pozitivitu, dualitu, spolupráci, rovnováhu, univerzální energii a zejména harmonii, která je pro život nesmírně důležitá. Všechny vyřčené atributy jsou nezbytné pro spokojené bytí, které Vám ze srdce moc přejeme. Rádi Vám budeme i nadále přinášet střípky zajímavostí z naší školky.

Poslední měsíc roku 2023 nám přichystal pestrou, láskyplnou a tvořivou adventní atmosféru. Zažívali jsme radostné očekávání příchodu Ježíška a připravovali jsme se na Vánoce, které jsou dobou rozjímání a pospolitosti. Paní zima nám hned na začátku přinesla do školky velkou sněhovou peřinu. Veselý smích se ozýval okolo školky, děti skotačily na klouzačkách a na lopatách, stavěly sněhuláky nebo se koulovaly. Brzy poté nám Svatý Mikuláš se svojí družinou zanechal za okny bohatou nadílku. Děti se proměnily v čertíky, lumpačily a soutěžily podle pekelných pravidel. Na čertovskou polku si za námi odběhly vyhodit z kopýtka i velké pekelnice, naše skvělé paní kuchařky. Pak se ale rychle vrátily ke svým kotlíkům do kuchyně, dokončit mikulášské polední menu. Všechny třídy se vydaly inspirovat a načerpat vánoční náladu do Hornického domečku v Příbrami. V dobovém interiéru za tepla a vůně rozehřáté pece si děti zazpívaly vánoční koledy a písničky za doprovodu kytary, dud, píšťaly, rolniček a bonga. Vyrobily si krásné ozdoby na stromeček, sestavovaly figurky do Betléma, vytlačovaly těsto na perníčky do starodávných forem a vyzkoušely si tradiční vánoční zvyky obdobně, jako to dělávaly děti v předminulém století, kdy v Příbrami bývala hornická osada. Třída Žabek byla zároveň pozvána do restaurace Atollo, kde si děti pochutnaly na vlastnoručně vyrobené pizze. Děkujeme panu Kocmanovi za milé pozvání a zpestření výletu do Příbrami.

V prosinci se naše školka rozzářila vánoční výzdobou, která vykouzlila sváteční atmosféru. Děkujeme obci Stará Huť za stromeček, který vítá všechny příchozí do školky, Mramoru Dobříš za zajištění stromečku do třídy Myšek a za chvoj pro tvoření s rodiči a rodině Lopatovým za stromeček do třídy Lišek. Ve vyzdobené školce děti nacvičovaly krátké tematické představení pro rodiče a své blízké, připravovaly pohoštění a drobné dárečky. Vánoční anděl nám snesl pohodu a radost, díky které jsme měli možnost se všichni na chvíli zastavit, vychutnat si společně slavnostní náladu a těšit se z kouzla okamžiku. Konečně se děti dočkaly příchodu Ježíška. Každá třída našla pod stromečkem nádherné hračky, pomůcky i stavebnice. A jen co je děti vyzkoušely, zazvonil zvoneček naposledy a začaly nám očekávané vánoční prázdniny.
Požehnané Vánoce všem a šťastný nový rok.

S láskou MŠ Stará HuťPředchozí článekZprávy ze základní školy
Další článekNOVÝ SMĚR – LEDEN