Zprávičky z mateřské školičkyMilí čtenáři,
po letních prázdninách, a u mnohých z nás i po dovolených, Vám opět přinášíme novinky z naší školky. Tentokrát už z té krásné, nové, červenošedé budovy. Posledních 14 dní v srpnu se školka otevřela pro děti, které ji navštěvovaly v loňském školním roce. Předškoláčci si mohli ještě užít poslední chvíle ve školce, než nastoupí do školy. Dne 31. 8. školka pořádala Den otevřených dveří pro rodiče a děti, které se chystaly poprvé do školky. Rodiče s dětmi měli možnost poznat nové prostředí, prohlédnout si místo, kde jejich ratolesti budou od září trávit svůj čas.

A 1. 9. to vypuklo. Školka přivítala nové i známé tváře. První dva týdny probíhaly ve třídě Sluníček (třída úplně nejmenších) utíráním slziček, stýskáním po rodičích, ale také poznáváním svých nových paní učitelek a nových kamarádů. Počasí nám naštěstí stále přálo. Mohli jsme i nadále využívat hřiště s pískovištěm na Rafandě, zahradu a hřiště u školy. Nová školní zahrada zatím není pro děti přístupná, čeká na kolaudaci.

Do třídy Srdíček (4–6leté děti) postoupily dětičky ze Sluníček a přibylo několik nových kamarádů, nově se třída Sluníček naplnila čerstvě tříletými dětmi. Ve třídě Pastelek a dvě děti ze Srdíček už jsou velcí předškoláčci, kteří si již zdárně plní povinné předškolní vzdělávání, kterým se připravují na školu.
Mezi sebe jsme přivítaly dvě nové paní učitelky, které posílily třídu Srdíček a Pastelek.

Letos máme pro děti naplánováno mnoho výletů do okolí, pozvaly jsme nové divadélka do školky, vždy s tématickou pohádkou. Doufejme, že nám letos vše vyjde podle našich plánů a žádný Covid nám akce nezmaří jako loni.
Nesmíme zapomenout zmínit náš skvělý nepedagogický personál, který nezůstal pozadu a před otevřením nové školky se na nový školní rok pilně připravoval. Ve své nové školní kuchyni a jídelně bylo hodně práce s úklidem a přípravou všeho potřebného.
Děkujeme panu Petru Trojanovi ml., který v září do školky věnoval spoustu dětských časopisů, nových knih pro děti, ale také pro pedagogy. Velmi si toho vážíme.

Kolektiv zaměstnanců MŠ

Reklama

Předchozí článekTři ohlédnutí ze života Starohuťských hasičů
Další článekZákladní škola