Základní školaMilí čtenáři,
tak jsme úspěšně a vesele zahájili nový školní rok. Přivítali jsme roztomilé prvňáčky, jejich novou paní učitelku a asistentku. Všichni jsme se do školy moc těšili.

Od 6. září 2021 žáci druhého a třetího ročníku budou jezdit na plavecký výcvik do Příbrami. Většina žáků plavat umí, ale je třeba se naučit správné styly.

8. září 2021 navštívili žáci pátého ročníku Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, a to v den 180. výročí jeho narození. Žáci měli možnost si prohlédnout místo, kde slavný hudební skladatel pobýval a napsal svou nejslavnější operu Rusalku. Nejen, že shlédli filmovou reportáž, ale mohli si relaxovat v zahradě památníku, kde byly připraveny piknikové deky s občerstvením. Tento výlet se všem moc líbil.

29. a 30. září 2021 jsme se zapojili do Českého dne proti rakovině. Letos je již 25. ročník celonárodní sbírky. Z důvodu epidemie Covid-19 byla sbírka přesunuta z května na září. Naši žáci vyrazí do ulic a budou nabízet kvítek měsíčku lékařského, tentokrát se zelenou stužkou.
Všem čtenářům přejeme krásný, teplý a barevný podzim.

Dana Kunrtová

Reklama

Předchozí článekZprávičky z mateřské školičky
Další článekObecní knihovna ve Staré Huti obdržela velmi pěkný knižní dar