Znáte nízkoprahový klub Terén?

Zdroj foto: Pixabay


Se začátkem nového školního roku bychom vám chtěli připomenout, některým představit, sociální službu, kterou nízkoprahový klub Terén je. Klub Terén je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ve věku od 11 do 18 let z Dobříše a blízkého okolí. A proč nízkoprahové? Jednoduše proto, že můžete přijít a odejít kdy chcete, nevyplňujete žádnou přihlášku, nic neplatíte, stačí, když se nám představíte křestním jménem nebo pod přezdívkou. Zdali se zapojíte do dění v klubu, je zcela na vás.
Otevírací doba zůstává již od ledna 2016 stejná a jsme tady pro vás a vaše děti každé pondělí, úterý a čtvrtek od 12 do 18 hod., ve středu od 14 do 16 hod. Sídlíme na adrese Jáchymovská 1869. Služba je zcela ZDARMA. Dětem se věnují tři sociální pracovnice.
Terén nabízí bezpečné prostředí nejen pro trávení volného času. V klubu platí základní pravidla, mezi která patří: žádný alkohol, žádné drogy v klubu a přilehlém okolí, žádná agrese, vzájemný respekt. Děti mají možnost svěřovat se se svými problémy, využít nabídky doučování. Každý měsíc probíhají diskuze na různá témata – bavíme se s dětmi o jejich názorech, postojích a společně se tak snažíme předcházet jejich ohrožení sociálně patologickými jevy. Dětem je k dispozici počítač s internetem, fotbálek, šipky a velké množství společenských her.
Pořádáme i aktivity mimo klub – jednodenní výlety, kulturní akce, podzimní výjezd (3–4 dny trávíme mimo město). V létě proběhl již čtvrtý příměstský tábor.
A co nás čeká v nejbližší době?
V září navštívíme muzeum voskových figurín (Praha) a vyrazíme za sportem (aquapark, tělocvična). Podzimní prázdniny si užijeme mimo město (tzv. podzimní výjezd) a jako každý rok se budeme před začátkem adventu věnovat vánočnímu tvoření. Čekají nás také oblíbené „přespávačky“ v klubu.
V případě zájmu o aktivity mimo klub je nutno vyzvednout přihlášku, a to přímo v prostorách NZDM Terén.

Tímto vás rovněž zveme na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se uskuteční dne 19. 9. v čase od 8 do 18 hod.

Můžete nás sledovat na facebooku: Nízkoprahový klub Terén, kde se dozvíte o aktuálním dění v klubu nebo na webových stránkách: www.proximasociale.cz.

Tým nízkoprahového klubu Terén

Zdroj foto: PixabayPředchozí článekPodzimní akce pořádané městem Dobříš
Další článekPozvání (nejen) na zahradní slavnost. Pobavíte se a můžete najít i pomoc