Zdravíme všechny – Ahoj, čau lidi!  My jsme dobříšské gymnastky ze závodního družstva D. Je nám 7–9 let. Většina z nás cvičí gymnastiku už čtvrtým rokem, ale v průběhu času k nám přešlo i pár šikovných holek z přípravky a z rekreačního družstva. Ty brzy plně zapadly do našeho kolektivu, tak je nás teď 16.
  Trénujeme 2× týdně 2 hodiny pod vedením Hanky Hoškové a Romana Baudise. V průběhu roku jezdíme několikrát na závody v klasickém gymnastickém čtyřboji (prostná, přeskok, hrazda, lavička) a také v malém teamgymu (řada skoků z malé trampolíny a akrobatické řady na koberci), kde závodíme jako družstvo dohromady.

  Při tréninku pilujeme sestavy na závody, zlepšujeme svou celkovou fyzičku a učíme se nové prvky. Nejvíce nás baví skoky na trampolíně, ale z velké kladiny máme trochu strach. Z těžších prvků se teď soustředíme na přemety na airtracku (to je taková nafukovací žíněnka) a na toče na hrazdě. Tréninky nás baví (kromě posilování :), i když někdy bývají náročné. Zvláště v době, kdy vrcholí závodní sezona, což je vlastně teď a to se vzhledem k situaci spousta závodů zrušila. Trochu se nám ulevilo, ale vlastně je nám spíš smutno. Protože i když jsme na závodech nervózní, baví nás ukázat, co umíme, a třeba vybojovat i medaili. Letos jsme si přivezly stříbrnou z  eamgymu v Písku, Janička Čechová vybojovala stříbrnou na Mikulášských závodech v Týnci a Maruška Carbochová bronzovou na Dobříšském čtyřboji. Nejvíc zamrzí medaile bramborová, tu letos na Dobříši získala Helenka Sochorová.

  Už se těšíme, až po zklidnění situace budeme nacvičovat na Dobříšské májové slavnosti. To bývá trochu jiná zábava a docela legrace.
  Určitě se tam všichni přijďte na nás podívat!

  Tým dobříšských gymnastek družstva D

  Gymnastika Dobříš, z.s.

  Reklama

  Předchozí článekPřivítání nově narozených občánků města Dobříše
  Další článekNeuvěřitelná stovka