Neuvěřitelná stovka

  Pan Cyril Velebil


  Nejstarší fotbalista MFK Dobříš, pan Cyril Velebil, se 6. března 2020 dožil neuvěřitelných 100 let!
  Držitel Ceny města Dobříše 2009 za celoživotní přínos v oblasti sportu.

  Jeho první fotbalové krůčky začaly v žácích na Matlachově stadionu v místě bývalých garáží ČSAD na výjezdu z Dobříše směrem na Příbram, přes dorost až do A-mužstva, za které nastupoval šestnáct let. V roce 1941 s dalšími fotbalovými spoluhráči založil na Dobříši hokejový oddíl. Hokejem si v té době fotbalisté vyplňovali zimní přestávku a běžně kombinovali oba sporty.

  Po 2. světové válce dostal jako svobodný učitel umístěnku do vesničky Valeč u Karlových Varů, i přes tuto vzdálenost každou sobotu dojížděl na Dobříš a nastupoval do fotbalových nebo hokejových zápasů. V tomto období začal svou kariéru i jako hokejový rozhodčí. (Mimochodem, v sobotu Dobříš sehrála fotbalové utkání v Berouně, kde hráči přespali, druhý den dopoledne odehráli zápas v Hostomicích a vše zakončili na Dobříši mistrovským utkáním v hokeji.)

  Na konci 50. let byl u budování a následně i stěhování do nového zázemí fotbalu a hokeje na dnešní stadion V Lipkách. V dalších letech se stal hokejovým funkcionářem a v roce 1968 byl zvolen předsedou hokejových rozhodčích pro Čechy a Moravu. Následně se stal členem předsednictva hokejového svazu a předsedou Středočeského hokejového svazu, který vedl až do roku 1998.

  U příležitosti 90. narozenin mu MFK Dobříš udělil čestné členství a byla mu i udělena Cena města Dobříše za celoživotní přínos v oblasti sportu. I v pokročilém věku se stále zajímá o své dva milované sporty nejen na Dobříši.
  Věříme, že ještě dlouho budeme vídat pana Cyrila Velebila na fotbalových zápasech v areálu v Lipkách a že mu dobříšský fotbal bude dělat radost.

  Touto cestou přejeme hodně pevného zdraví do dalších let!

  Jan Soukup

  Reklama