Zápis do lesní komunitní základní školy

ZŠ Dítě v leseV září 2017 otevřeme brány nové lesní komunitní základní školy Dítě v lese, která je určena pro žáky prvního stupně a navazuje svou filozofií na lesní školku, která funguje už sedmým rokem. Výuka se bude odehrávat v zázemí lesní školky v Mokrovratech dle nejmodernějších vzdělávacích proudů. Budeme zde vytvářet kreativní a otevřené prostředí pro vnitřně motivované vzdělávání maximálně šestnácti dětí.
Za samozřejmost považujeme neznámkování a koncentrovanou výuku metodou epoch, která umožňuje probrat látku velmi intenzivně, prožívat téma po určitou dobu a pochopit jeho podstatu a souvislosti. Děti budou s největší pravděpodobností jezdit do školy i ze školy vlakem z/na Dobříš, případně školním autobusem.

Zápisy do lesní školy budou probíhat v Čajovně Dobříš (Příkrá 342) ve dnech:
18. dubna 2017 od 15 do 17 hod.
30. dubna 2017 od 10 do 12 hod.

Principy, na kterých stavíme:

Napište prosím předem, který den k zápisu přijdete, na zs.ditevlese@seznam.cz, abychom upřesnili čas. K zápisu si přineste rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.
Celý duben také probíhá projekt „Jurta pro Dítě v lese“ na www.startovac.cz/projekty/dite-v-lese, kde si můžete vybrat z pestré nabídky darů, které vám věnujeme výměnou za váš příspěvek na jurtu, která bude tvořit zázemí lesní komunitní školy. Za vaše příspěvky a za sdílení našeho projektu mezi vaše přátele předem děkujeme.
www.ditevlese.cz, zs.ditevlese@sezam.cz, tel. 732 643 576Předchozí článekPřípravné třídy ve 2. ZŠ Dobříš
Další článekZŠ TRNKA vás zve k zápisu