Základní škola Dobříš, Komenského nám. 35: Co se děje u nás ve školeI když není doba vzdělávacích akcí pro školy příznivá, našli jsme skuliny.

Před Velikonocemi pro žáky druhých a třetích tříd připravila paní knihovnice Romana Bodorová on-line besedy z Městské knihovny Dobříš. Žáci se velice vhodnou a poutavou formou dozvěděli o nejvýznamnějším křesťanském svátku. Aktivně se při besedě zapojovali a moc se jim líbila. Děkujeme.

Naše škola byla sice v měsíci březnu opuštěná, ale naši provozní zaměstnanci nezaháleli

Ve druhém patře školy natírali sokly na chodbách, protože se při přístavbě školy tehdy nepodařilo sjednotit je s již daným odstínem. Také byla zrenovována parketová podlaha v gymnastickém sále (malá tělocvična). Veškeré práce tam prováděl pan školník – brousil, srovnával, natíral. Poslední čtvrtá vrstva nátěru pak byla bezpečnostní a protiskluzová.

Mgr. Eva Cacková


On-line beseda: JE Temelín

Ve středu 14. 4. 2021 proběhl pro žáky 9. ročníků naší školy v rámci hodin fyziky on-line výlet s virtuální prohlídkou jaderné elektrárny Temelín na téma Energie z jádra. Žáci se dozvěděli, jak funguje elektrárna, kde vzniká elektřina, jaké jsou zdroje energie. Prohlédli si prostory elektrárny, jako je velín, pohlédli do prostoru chladicích věží, dozvěděli se o funkci jednotlivých zařízení a jejich bezpečnosti pro okolí. Celá beseda včetně virtuální prohlídky byla velice dobře připravena. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí, které mohou využít v hodinách fyziky.

Mgr. Pavel Hadraba
Zdroj foto JE Temelín: Petr Mareš

Reklama

Předchozí článekDěti z 2. ZŠ Dobříš dojaly zdravotníky příbramské nemocnice k slzám
Další článekZdravíme z Dobříšku!