Základní školaMilí čtenáři,
máme tu konec školního roku. Léto je v plném proudu a všichni žáci se moc těší na prázdniny. Ale vraťme se ještě k uplynulému červnu. Poslední měsíc byl nejen finišujícím ohledně vylepšení známek, ale také tak trochu odpočinkovým. Zbyl i čas na výlety a plno zábavy. Děti z první, čtvrté a páté třída byly na škole v přírodě, kde se převážně věnovaly turistice a poznávání přírody.
Nejvíce aktivní byla první třída. Žáci se vypravili na celodenní výlet do Dlouhé Lhoty k letišti a do obce Suchodol. Dále uspořádali ve středu 15. 6. 2022 besídku pro své rodiče a prarodiče. Celá třída pod vedením paní učitelky Ilony Czafíkové hraje na zobcové flétny. Koncert, který předvedli, byl úžasný a některé rodiče dojal až k slzám. Ve čtvrtek 16. 6. 2022 prvňáci se svým koncertem navštívili mateřskou školu ve Staré Huti. Veliká radost zavládla mezi dětmi a každá třída předvedla, co se naučila.
Toto přátelské setkání nemělo chybu.

Krásné divadelní představení nastudovali žáci dramatického kroužku pod vedením paní Kristiny Váňové a Romany Mocové s názvem „Cirkus”. Děkujeme všem účinkujícím za pěkné představení a nevšední zážitek.
V pátek 17. 6. 2022 se uskutečnila soutěž „Stará Huť má talent”. Celé dopoledne probíhala soutěž na třech stanovištích. Žáci soutěžili v mnoha různých oborech a snažili se přesvědčit porotu, v čem dokážou být dobří a nadaní. Věřte, že porota měla velice těžké hodnocení. Nakonec 1. místo získala Alexandra Bednářová ze 3. třídy, která předvedla krásné vystoupení mažoretky. Na 2. místě se umístili dva bojovníci juda Matěj Strnad a Šimon Růžička také ze 3. třídy. Jejich sestava byla moc pěkná a spousta spolužáků přímo žasla. 3. místo obhájily žákyně 2. třídy Lenka Blahnová a 4. třídy Anna Haisová hrou na zobcové flétny. Velký dík patří nejen vítězům, ale i všem soutěžícím.
… a co dodat na závěr… Krásné prázdniny všem, odpočívejte a užívejte sluníčka…

Dana KunrtováPředchozí článekZprávičky z mateřské školičky
Další článekPrvní volby s možností volby
– Probuď se pro Huť