Zahájení školního roku ve 2. mateřské škole DobříšNový školní rok byl slavnostně zahájen ve čtvrtek 1. září. Děti přišly do připravených a nazdobených tříd, kde se přivítaly s novými kamarády. V průběhu letních prázdnin probíhaly v mateřské škole opravy. V jedné z pěti tříd byla provedena celková rekonstrukce podlahových krytin – výměna linolea a koberců.

Během měsíce září probíhala adaptace nejen nově přijatých mladších dětí, ale také předškoláků v horních třídách, kteří si postupně zvykají na větší nároky, samostatnost a zodpovědnost.
Počasí nám začátkem měsíce přálo, a tak jsme mohli po svačince vyběhnout na zahradu nebo na procházku do přírody v okolí mateřské školy. Všechny děti z mateřské školy navštívily Podbrdskou výstavu drobných domácích zvířat, pravidelně pořádanou v Husově parčíku v Dobříši. Třetí zářijový týden, když venku velmi vydatně pršelo, nás paní učitelky ze 3. a 4. třídy překvapily maňáskových divadlem. Zahrály nám pohádku „O Adámkovi“ a „O řepě“. Pro nové malé děti to byla zkouška soustředění a trpělivosti.
Pohádka se velmi líbila, všechny děti pozorně sledovaly a na závěr si zazpívaly několik známých dětských písní. O týden později za námi do školky přijelo profesionální divadlo Sto dortíků s pohádkou „František jde do školky“. Představení bylo interaktivní, účinkující vhodně zapojoval děti do děje. Dětem se tato forma divadla líbila.

V pátek 23. září jsme již tradičně v den podzimní rovnodennosti, přivítali na zahradě školy podzim. Společně jsme vytvořili podzimní sluníčko z barevných listů, které si děti na třídách vyrobily. Dětem podobné slavnosti pomáhají orientovat se lépe v koloběhu roku a chápat změny, které se dějí v přírodě. Koncem září si již tradičně v předškolních třídách děti vyprávěly příběh o svatém Václavu, který je patronem naší české země. Zhlédli jsme tematický příběh z cyklu Udatné dějiny českého národa a pohádku ze seriálu Chaloupka na vršku.

V říjnu se v mateřské škole rozběhly další aktivity směřované na přípravu dětí do základní školy. Začalo seznamování s anglickým jazykem a vzdělávací aktivity pro děti s odloženou školní docházkou. Každé pondělí se věnujeme sportovním aktivitám. Užíváme si velkého prostoru v tělocvičně základní školy v Lidické ulici. Plníme hry a úkoly z celoročního projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky.
První říjnový týden nás také navštívilo Divadýlko z pytlíčku s pohádkou „O drakovi, který se chtěl ženit a neměl to vůbec lehké při výběru nevěsty“. Pohádka byla veselá a poučná.
Říjnové počasí vykouzlilo několik slunečních dnů. Stromy se začaly zabarvovat do podzimních barev a děti trávily mnoho času venku na školní zahradě i v přírodě. Předškolní děti trénovaly bezpečnou chůzi po městě, a tak mohly koncem října odjet na první výlet do Prahy do oblíbeného divadla Gong na pohádku „Z deníku kocoura Modroočka“.

Dny se zkracují a noci prodlužují a my se těšíme, co nás v mateřské škole potká poslední dva měsíce v roce 2022.

Kolektiv 2. MŠ DobříšPředchozí článekDěti se seznamovaly s lesem ve všech jeho podobách
Další článekAkční podzim v ZŠ TRNKA