Z města a radniceVážení spoluobčané,
jarní virová epidemie je stále na ústupu. Nyní teprve začínáme zjišťovat, že návrat do normálu, nebo do toho, co jsme za normální považovali před koronou, bude trvat mnohem déle. Osobně vnímám, že mých prvních 100 dnů na úřadě uteklo jako voda. Velmi mě těší pozitivní reakce, kdy oceňujete, že se spolu s kolegy na radnici snažíme více komunikovat, naslouchat Vám i vysvětlovat, co a proč děláme. Určitě v tom budeme pokračovat. Také jsem začal dostávat první negativní zpětnou vazbu, první nadávky či obvinění z korupce. Děkuji, stále mám co zlepšovat.

K řešení ve městě máme hory témat, ale postupně z toho nekončícího seznamu po malých kouskách ukrajujeme. Společně s kolegy na radnici pracujeme na tom, aby městský úřad pro Vás nebyl obávaným místem, ale byl vstřícnější. Ve městě je první kontejner na bioodpad a brzy přibudou další. Vedle pytlů se již také sváží tříděný papír a plast z barevných popelnic. Z velkých projektů stále čekáme na rozhodnutí krajské správy a údržby silnic, zda a kdy se vysoutěžená firma pustí do opravy Pražské ulice v centru. Pokračují debaty s architekty o projektu Komenského náměstí. Rozběhly se práce na opravách silnic, které komentujete a upozorňujete na to, jak to dělat ještě lépe. Dokas seče zeleň podle nových pravidel.

Přes léto se bude v našem městě konat řada zajímavých akcí, o kterých se dočtete na těchto stránkách. Těším se, že se s Vámi na nich uvidím. Přeji Vám krásné léto.

Pavel Svoboda, starosta

Reklama

Předchozí článekCo přinesou letní prázdniny na tenisové kurty? Charitativní utkání českých reprezentantů a historicky druhé MČR
Další článekStručné informace z 13. zasedání Zastupitelstva města Dobříše