Z činnosti Městské policie Dobříš v říjnu 2020Protest proti vládním opatřením

Zvýšený hluk a nepořádek v ulicích se projevil v Dobříši zejména o víkendu 9.–11. 10. 2020.
Dva opilé mladíky, kteří rebelovali, pokřikovali po městě a poukazovali na nařízení vlády ohledně zavírací doby restauračních zařízení (v té době mohly mít restaurace otevřeno pouze do 20.00 hod.) řešili strážníci MP Dobříš. Oba mladí muži se prostě odmítali přizpůsobit nařízením, ale nakonec byli hlídkou MP usměrněni a z místa v klidu odešli.

Několik dalších návštěvníků restaurací se však po zavírací době přemístilo do parku za sokolovnou, kde způsobili neskutečný nepořádek a hluk, na který poukazovalo během noci několik občanů.
Upozornění MP Dobříš: Ten, kdo znečistí veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení anebo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství, se dopouští přestupku proti veřejnému pořádku. Jedná se dokonce o porušení zákona 251/2016 § 5 odst. 1 písm. a, d, f, o některých přestupcích. V písmenu a) se navíc píše: Přestupku se dopustí ten, kdo neuposlechne výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

„Lidi, vzpamatujte se a uklízejte si po sobě. Tento nepořádek je již hraniční a není možné, aby se za některé z vás stále vyhazovaly peníze za úklid z městské kasy,“ žádají strážníci MP Dobříš.


V Dobříši se opět povedlo zachránit lidské životy

Strážníci MP Dobříš již třikrát během krátké doby zasahovali v případech, kdy šlo o život člověka.

O prvním případu jsme vás informovali v minulém čísle Dobříšských listů:
Život staršího muže, který zkolaboval na procházce se svým psem, se povedlo zachránit v ulici Československé armády díky bezprostřední první pomoci a duchapřítomnosti několika pánů i našich strážníků.

Poděkování od zachráněného:
„Dne 3. 9. jsem upadl na ulici do kómatu. Velké díky pánům Jaroslavovi Zákosteleckému, Karlovi Holínskému a Jakubovi Maříkovi i strážníkům MP Dobříš Ondřejovi Suchanovi a Jiřímu Kubovi za záchranu mého života,“ vzkazuje Eduard Týla.

V druhém případě se jednalo o rychlý zásah strážníků MP Dobříš s použitím defibrilátoru u muže, který zkolaboval v důsledku srdeční zástavy v prodejně barev u Lidlu.
Dne 8. 10. byla hlídka MP Dobříš požádána operačním důstojníkem PČR o rychlý zásah u kolapsu osoby v prodejně na Prachandě.

Muži, který měl náhlou zástavu srdce, podal na místě okamžitou první pomoc pan Jiří Vnučko a prodavačky z prodejny, které mu asistovaly při provádění nepřímé masáže srdce.
Po příjezdu našich strážníků, kteří na místo dorazili společně s PČR z Mníšku pod Brdy, byl ihned použit automatizovaný externí defibrilátor. Ten byl muži připevněn na tělo a ihned vyslal dva výboje k obnovení srdeční činnosti. V zápětí už na místo dorazili záchranáři z Mníšku pod Brdy, kteří si převzali muže do své péče a pokračovali v resuscitaci. Po jeho stabilizaci převezla záchranná služba pacienta k dalšímu ošetření do nemocnice v Příbrami.

Poděkování od syna zachráněného:
„Chtěl bych jménem rodiny Martínkových poděkovat panu Vnučkovi, prodavačkám, dobříšským strážníkům i záchranářům za výbornou spolupráci, díky které se povedlo přivést zpět k životu mého otce,“ vzkazuje s pozdravem Martínek ml.

K třetímu případu, který se stal v bývalé vojenské ubytovně na Větrníku, obdrželi strážníci oznámení také 8. 10. Tentokrát se mělo se jednat o kolaps ženy. Po příjezdu MP Dobříš byl již na místě lékař s posádkou rychlé záchranné služby, kteří společně podávali první pomoc ženě, která se předávkovala alkoholickými nápoji. Po stabilizaci jejího stavu byla žena převezena do nemocnice v Příbrami k dalšímu ošetření.

Zpracovala strž. Alena Kovaříková,
zástupkyně velitele MP DobříšPředchozí článekKoronavirus jako příležitost
Další článekSeriál: Pojďme společně zlepšit kvalitu ovzduší v Dobříši…