Volby v DobříšiVážení spoluobčané,
dovolte mi, abych se s vámi podělil o mou krátkou úvahu na téma komunální volby v Dobříši. Nechci si hrát na kvalifikovaného politologa a ani se nechci pokoušet v tomto krátkém článku o politickou agitaci a podporu naší kandidátky ČSSD. Chtěl bych jen trochu popsat, co se pravděpodobně v komunálních volbách 5. a 6. října zřejmě stane.

Velkou výhodou Dobříše je, že se moc neřeší politické strany a velká politika. To je asi docela dobře, protože z velké politiky a z velkých politických stran není v současné době nikdo moc nadšený. Mnohem více se v našem městě dá na kandidáty – tedy osoby a obsazení. Nejsme velké město a lidé se mezi sebou často znají a vědí, co mohou od koho čekat. A to je podle mě pro komunální volby to nejdůležitější. Jinými slovy – mnohem důležitější než volební dres jsou kvality kandidátů.

Trochu složitější to ale v letošních volbách na radnici bude co do množství kandidátních listin. Nemám aktuální přesné informace, ale dá se očekávat, že k obvyklým stranám a uskupením přibudou ještě Piráti, SPD a minimálně jedna další kandidátní listina uskupení Pro Dobříš. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to fajn a demokracie v našem městě jen kvete. Druhý pohled je trochu komplikovanější. Pokud se pokusíme předjímat nějaké výsledky, může se bohužel stát, že se hlasy voličů ještě dále rozmělní a zastupitelstvo bude velmi rozmanité a bez významnějšího postavení konkrétních subjektů. Může se to zdát vrcholem demokracie, ale jen do té doby, než bude nutné zvolit vedení města, radu, místostarostu a starostu. Už současná koalice má 4 subjekty a dohoda občas není vůbec jednoduchá. Pokud bude subjektů v koalici 5 nebo dokonce 6, budou komplikace ještě mnohem větší.

Na závěr mojí úvahy – nemám nejmenší zájem někoho ovlivňovat, volte jedině podle svého vědomí, svědomí a vašich konkrétních hodnocení jednotlivých kandidátů. Hlavně prosím k volbám přijďte, protože vám určitě další rozvoj města, v kterém žijete, leží na srdci.

S úctou Ing. Tomáš Hadžega, lídr kandidátky ČSSD

Reklama

Předchozí článekPoděkování
Další článekProgram zápasů MFK Dobříš – srpen