Vážení spoluobčané,i když léto je pro většinu z nás časem odpočinku a dovolených, chod města se nezastavil. Mám radost, že to velké množství kulturních a sportovních akcí, které v létě Dobříš zažila, se setkalo s pozitivními ohlasy. Děkuji Vám všem, kteří jste se na pestrém létě podíleli jako organizátoři, závodníci, diváci, návštěvníci či tolerantní sousedé. Vím, že v řadě situací to nebylo snadné, a jsem velmi rád, že jsme prokázali, že si umíme vyjít vstříc. Léto se pomalu překlápí do podzimu, kdy se můžeme těšit na další společenské akce. Dobříš žije.

Ve městě jsou také patrné stavební změny. Byla zahájena výstavba nového obchodního centra Billa při výjezdu na Příbram. Po dlouhém čekání a odkladech byla podepsána smlouva na opravu Pražské ulice v samotném centru města a pokračují i opravy dalších ulic. Tyto změny se neobejdou bez omezení a uzavírek, a tak Vás prosím o trpělivost.
Začátek září je spojen s návratem žáků do škol. Je přirozené, že na školství má každý specifický názor, často formovaný vlastní zkušeností. Mnohé postřehy si můžete přečíst v tomto vydání. Jarní epidemie školy donutila k řadě změn, na které budou dál navazovat. Myslím tím nejen větší využití technologií, ale i větší důraz na samostatnou práci, odpovědnost a v neposlední řadě zapojení rodičů do procesu výuky.
Usilujme společně o to, aby nabídka školství v Dobříši byla pestrá a uměla do výuky vtáhnout všechny žáky bez rozdílu. To je možné jen s dobrými učiteli, kteří dokáží probouzet v žácích zájem o nové věci a sami se změn nebojí. Milí pedagogové, přeji Vám do nového školního roku hodně energie a pevné nervy. Školákům a studentům přeji nehasnoucí touhu zkoušet a učit se nové věci.

Pavel Svoboda, starostaPředchozí článekVelká rekonstrukce Pražské ulice v Dobříši je podepsána
Další článekS řediteli základních škol nejen o novinkách ve školním roce 2020/2021