Vánoční krabice od bot

Zdroj foto: Pixabay


I letos se v celé naší zemi chystá akce Krabice od bot, díky níž se nám pod hlavičkou Diakonie daří vytvořit dětem, které v životě často moc radosti nezažívají, krásnější Vánoce.
Pro ty, kteří by se chtěli také zapojit, stačí do krabice velikostně od bot dát různé dárky (nebojte se ji pěkně napěchovat), celou krabici pak vánočně zabalit a nahoru napsat, zda je určena pro kluka či holku a také věk. Věci nemusí být nové, ale pěkné a kompletní. Můžete také přinést aktovku – tu prosím nebalte. Sběrná místa jsou letos v Dobříši jako obvykle na evangelické i katolické faře, na gymnáziu, základních školách a v Trnce.
Sběr bude ukončen 8. prosince. Další pokyny a tipy najdete na www.krabiceodbot.cz.
V celé naší zemi se loni sešlo 9 923 dárků, z toho 1 737 v oblasti Mníšek–Dobříš–Příbram–Březnice. Chtěla bych moc poděkovat všem Vám, kteří jste se do této akce zapojili. Velmi si toho vážím, moc mě to těší a doufám, že i Vy máte dobrý pocit z balení dárku pro dítě, které žije v azylovém domě či na ubytovně.
Každý takový záblesk radosti do míst, kde se jí mnohdy nedostává, pomáhá měnit svět k lepšímu.

Katka Vojkůvková, kurátorka sboru českobratrské církve evangelické na DobříšiPředchozí článekDětský domov Korkyně oslaví své 25. Vánoce
Další článekPastorační centrum sv. Tomáše Římskokatolická farnost Dobříš