V ZŠ Lidická vybíjejí přebytečnou energii sportemSportovat přímo na školních chodbách mohou o přestávkách naprosto legálně žáci Základní školy Dobříš, Lidická.
Když po hodině zazvoní, vyběhnou děti ze tříd na školní chodby užít si přestávku. K dispozici mají nově stolní fotbálek a boxovací pytel.
Záměrem zakoupení těchto sportovních pomůcek je efektivní využití času přestávek pro relaxaci či vybití přebytečné energie. A to přesně podle hesla „kdo si hraje, nezlobí“.

Mgr. Libuše Kabylová, DiS.,
vyučující tělesné výchovy


Volba povolání žáků v ZŠ Lidická

Každoroční součástí přípravy žáků 8. a 9. ročníku na volbu povolání jsou i návštěvy odborných učilišť či beseda na Úřadu práce v Příbrami.
Žáci tím získávají přehled o tom, kam mohou směřovat jejich kroky po absolvování základní školy. Dozvídají se pozitiva i negativa jednotlivých typů škol a problematiku jejich výběru. Konkrétněji se seznamují s profesemi, které je zajímají a o kterých uvažují, že by je jednou mohli vykonávat. Z těchto důvodů naši žáci navštívili v letošním školním roce Odborné učiliště Vyšehrad v Praze, Odborné učiliště Pod Šachtami Příbram IV i místní dobříšské odloučené pracoviště Středního odborného učiliště Hluboš.

Mgr. Libuše Kabylová, DiS., výchovný poradcePředchozí článekAktivity v ZŠ Trnka
Další článek2. ZŠ Dobříš