Aktivity v ZŠ TrnkaKřesílka

Půda ZŠ Trnka ukrývá mnohé poklady. Jedním z nich byly i staré židle a křesla – co s nimi? Přece je nevyhodíme! Raději jim vdechneme nový život. A tak se žáci 8. třídy ZŠ Trnka pod vedením paní učitelky Kačky Šmahelové pustili do jejich renovace. Vytvořili kritéria dobré práce, ujasnili si, jak dbát na vlastní bezpečnost a vrhli se do přečalounění plnou silou. Teď už v naší škole nikdo nepochybuje o tom, že jednou ze strategií, jak šetřit naši planetu, je i méně vyhazovat a více opravovat. Navíc dvě žákyně 8. třídy vytvořily o této akci rozhovor pro účely zveřejnění v tisku.

Co byla náplň vaší práce při pracovních činnostech?
O pracovních činnostech v Trnce jsme od září čalounili křesla, která se už moc nepoužívala. Sundali jsme z nich starou látku a potáhli je novou. O výběru látky jsme hlasovali ve třídě. Látku jsme koupili v místním obchůdku Rukama Nohama.

Jaký smysl pro vás měla tato aktivita?
Křesílka předtím nebyla moc pěkná, ale zároveň byla škoda je vyhodit. Takže jsme je obnovili a zrecyklovali. Ušetřili jsme tak naši planetu, užili si zábavu a naučili se něco užitečného.

Nastaly při práci nějaké komplikace?
Záleží jak u koho, jelikož jsme pracovali ve skupinkách. Nám celkem nešlo stříhání velkých kusů látky a měření bylo často nepřesné. Také nám dělalo problémy vyndávání starých sponek a připevňování látky pomocí sponkovaček.

K čemu se křesílka využijí?
Dají se do konzultační místnosti, která díky nim bude příjemnější a útulnější.

Jaký z toho máte pocit? Jste spokojeni s výsledkem?
Máme z toho dobrý pocit, jelikož jsme udělali něco užitečného a hodnotného. Určitě by to mohlo být lepší, ale na to, že jsme to dělali poprvé, je to povedené.

Mgr. Markéta Svobodová


Benefiční ples pro Trnku podruhé!

Srdečně vás zveme na druhý ročník Benefičního plesu pro Trnku v sobotu 25. března 2023 od 19 hodin do dobříšské sokolovny, tentokrát s tématem 80. a 90. léta.
Můžete se těšit na neotřelá taneční vystoupení, bohatou tombolu, dobříšskou kapelu Wokaties Band i lahodné občerstvení. Na odvážné návštěvníky čeká soutěž masek ve stylu 80. a 90. let či osobností z tohoto období.
Výtěžek z akce bude využit na splátku rekonstrukce budovy ZŠ Trnka a její další rozvoj. Předprodej lístků bude zahájen v průběhu února. Více informací naleznete již brzy na našem FB a webových stránkách.

Zapsaný spolek Trnkový květ a ZŠ Trnka


Schůzka zájemců o přijetí do ZŠ Trnka

Všechny zájemce o přijetí jejich dítěte do první třídy pro školní rok 2023/24 srdečně zveme na setkání, které se uskuteční v pondělí 13. února v 17.30 v jídelně naší školy. Získáte základní informace o fungování a vizích naší školy, prostor bude i na vaše dotazy. Součástí schůzky bude také prohlídka školní budovy.
Zápis do ZŠ Trnka se uskuteční v pondělí 3. dubna 2023.Předchozí článekOslavy 100. výročí narození profesora Miroslava Oliče
Další článekV ZŠ Lidická vybíjejí přebytečnou energii sportem