Úvodní slovo nové místostarostky města DobříšeVážení a milí spoluobčané,
vzpomínám si, jak před čtyřmi roky, v roce 2018, si ze mne manžel při večeři dělal legraci a jen tak mezi řečí utrousil: „Tak, maminko zastupitelko, gratuluju a za čtyři roky znova.“ Má tehdejší reakce byla, že jsem si s úsměvem zaťukala na čelo, to se, můj milý, ještě uvidí.
Tehdy jsem byla, kromě své práce, zejména maminkou, taxikářkou, kuchařkou, stavitelkou lega, malířkou nerozpoznatelných zvířat atp., protože mým dětem bylo 5 a 8 let.

Čtyři roky v zastupitelstvu utekly až zběsilou rychlostí. Událo se spousta zajímavých, inspirujících, poučných i drsných situací. Uvědomila jsem si, že mám městu co nabídnout a chci se komunální politice i nadále věnovat. Rozhodla jsem se do té politické jámy lvové skočit znovu. Díky vaší volbě dnes píšu tyto řádky a začínáme tím spolu další kapitolu.
Jsem praktická. Mám ráda stručnost a věcnost, není třeba jeden fakt říkat padesáti větami. Rovněž zbytečně se patlat v křivdách a kauzách minulých není smysluplné. Je samozřejmě dobré vědět, co fungovalo a co nikoli, to ano. Ale důležité je TADY, TEĎ a ZÍTRA. Čeho bych se také chtěla v rozmanitosti názorů vyvarovat je, aby forma nezabila obsah. Je obrovská škoda, když dobrou myšlenku či záměr zabije arogance či prostý fakt, že s tím přišla přece opozice. Nebudeme bořit fungující. Navážeme na úspěšné projekty minulé radnice.
Zaměříme se na to, co aktuálně nejvíc pálí: energie a obnovitelné zdroje pro veřejné budovy. Provětráme dotační programy a jejich získávání na maximum. Vytvoříme neprodleně školskou komisi, prevence drog ve školách je nezbytná.

Volby skončily a teď přišel čas na to, aby se naše slova postupně stala skutky. Vím, že Dobříš na tom finančně není zrovna nejlépe a bez dotačních titulů významné tvrdé projekty půjdou realizovat jen stěží. To ale neznamená, že Dobříš nemůže růst.
Těším se na tandem s panem starostou Pavlem Svobodu. Vážím si jeho odhodlání, džentlmenství a pracovního nasazení.

Moje nová pozice bude neuvolněná místostarostka. Abych předešla zbytečným útokům, proč neuvolněná, vysvětlení je prosté: Pracuji na krajském úřadě ve školském odboru jako právník, díky tomu mohu být informačně i zkušenostmi více městu Dobříš prospěšná.

Mně osobně je úplně jedno, kdo jsme z jaké strany. Důležité je, jací jsme lidé. Co chceme udělat pro Dobříš a zda jsme kvůli tomu ochotni spolu důstojně spolupracovat. Jsem připravená a těším se.

Jindřiška Romba,
místostarostka městaPředchozí článekPoděkování voličům
Další článekDagmar Mášová: Poděkování Dobříšákům a rozloučení s funkcí místostarostky