Uklizeno po Týdnu ZeměDen Země se slaví po celém světě 22. dubna jako oslava ochrany životního prostředí a podpora environmentálního hnutí.
V letošním roce proběhl na Dobříši již devátý ročník Dne Země.

V našem městě pořádáme tradičně „Týden Země“, který je zaměřen na úklid veřejných prostranství a okolí města. Letos se konal v termínu 17.– 23. dubna, ale zejména z důvodu nepřízně počasí se rozprostřel do delšího časového období. Jak jste si jistě všimli, ve stejném období se pořádají i další akce zaměřené na životní prostředí.

Při úklidu opět přiložili ruku k dílu žáci a studenti dobříšských škol i další neziskové organizace působící na Dobříši. Zapojili se i lidé nikde neorganizovaní, jen se snahou pomoci uklidit naše město. V rámci celé akce se z přírody odklidilo přes 4 tuny směsného odpadu.
K osvěžení při práci sloužila, opět již tradičně, soutěž o největší kuriozitu úklidu. Odborná porota ze zaslaných příspěvků udělila zcela jednoznačně 1. místo za fotku plynové masky, nalezenou dětmi z družiny 2. ZŠ. Proč? Protože najít plynovou masku v přírodě okolo Dobříše prostě kuriozita je. Členové poroty vzpomínali na svá mladá léta a na dobu, kdy v takových maskách také navštěvovali přírodu. Na druhém místě skončilo foto „špinavých peněz“, no, spíše asi peněz falešných, zejména kvůli motivaci všem, že i díky úklidu se dá zbohatnout.

Fotografii zaslali členové dobříšských skautských oddílů. 3. místo obsadila třída 6.A dobříšské 2. ZŠ se vzpomínkou na Přemysla Oráče. Šlo o kvalitní, bytelný a stále funkční pracovní prostředek do zemědělské výroby, včetně ochranných pomůcek, po kterém se na základě fotky několik lidí shánělo, že by se jim hodil do domácnosti. Všichni vítězové obdrží poukaz na krásný dort od Cukrárny Stáňa a drobné dárky od města Dobříš.
Všem zapojeným organizacím, všem uklízejícím účastníkům akcí, dětem, studentům i dospělým občanům z Dobříše i z okolí děkujeme. S Vaší pomocí jsou dobříšská veřejná prostranství i příroda Dobříše opět zelené, krásné a čisté.

Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí

Realizováno v rámci: Projekt Efektivní správa Zdravého města Dobříš,
reg. č.: CZ.03.4.74/0.0/0.0/16_033/0002924Předchozí článekKnihovna a spolkový dům: 2 v 1!
Další článekKrátce ze správy hřišť