Starostovo rozmarné létoLetos na jaře hodně pršelo, teď zase hodně svítí sluníčko. Rozmary počasí neovlivníme, ale o sekání trávy se dokážeme dlouze dohadovat. Když pršelo, sekat se nedalo. Pak tráva začala rychle růst, takže jsme nestíhali. Od řady z vás jsem dostával upozornění či podněty, kde je třeba trávu posekat. Jednoduše všude. Nyní, když sluníčko pořádně pálí, tak se objevují i první místa, kde tráva žloutne. A už jsou zde názory, že ve městě sekáme příliš. Loni jsme představili koncepci, že budeme kolem stromů a na různých nezatěžovaných místech nechávat trávu delší. Ale i tyto určené lokality se sečou dvakrát ročně.

Teplé počasí láká také k vodě. V Dobříši to máme nejblíže do Papeže. Na jaře jsme tam umístili nové molo, opraveno bylo pískoviště a v rámci hlasování Tvoříme Dobříš také schody do vody. Při pěkném počasí je louka kolem Papežanky pěkně zaplněná. Zvýšený pohyb osob s sebou ale také nese nepříjemné projevy. I když místo uklízí Dokas 3× týdně a koše někdy přetékají, přesto tam prakticky každý den můžete narazit na poházené odpadky. Tohle je bohužel také vizitka našeho města. Prosím, pokud si k Papeži donesete něco k jídlu či pití, odložte obaly do koše, nebo si je odneste domů. Obyvatelé okolních domů si také stěžují na nepříjemný hluk. Všichni chápeme, že děti u vody nebudou potichu. Na druhou stranu i v této lokalitě platí noční klid, a navíc v tomto místě platí zákaz konzumace alkoholu. Třetí konfliktní oblastí jsou psi. Pokud si na louce u Papeže hrají děti a koupou se desítky lidí, je nezbytné, aby se nikdo nemusel bát volně pobíhajících psů. Stačilo by, pokud by zde majitelé měli psa vždy na vodítku. Samozřejmostí by mělo být, že majitel vždy uklidí hromádku po svém psu. Pokud chcete svému psu dopřát koupel v rybníku, vezměte ho prosím dál od místa kolem Papežanky, nejlépe až pod Kolo. Psi jsou v tom nevinně. Toto je věc majitelů, aby byli se svými psy ohleduplní k ostatním obyvatelům města.

O letních měsících bude v Dobříši živo. Ti, co mají rádi kulturu či sport, si jistě najdou něco pro sebe. Ti, co mají rádi dobré jídlo, konečně mohou také vyrazit do dobříšských podniků. Obracím se na všechny obyvatele našeho města: buďme prosím k sobě i návštěvníkům ohleduplní. Ukažme, že v Dobříši respektujeme jeden druhého. Přeji vám krásné léto.

Pavel Svoboda, starosta

Reklama

Předchozí článekMěstská policie Dobříš funguje v našem městě již 30 let
Další článekPřijde Dobříš o lokálku do Prahy?