Slavnostní zakončení školního roku na 2. MŠ Dobříš: Kromě předškoláků se po 29 letech skvělé práce rozloučila s kolegyněmi, dětmi i rodiči také ředitelka školy Růženka ChovanečkováKrásnou zahradní slavnost s pasováním předškoláků přichystala na konec školního roku 2. MŠ Dobříš. Během slunného odpoledne se na zahradě školy sešlo několik desítek rodičů i prarodičů, aby si užilo slavnostní zakončení školního roku společně s dětmi. Ty měly pod vedením svých paní učitelek připravena krásná vystoupení plná tance a zpěvu. Po perfektním představení přišel na řadu krátký proslov paní ředitelky i paní místostarostky města Dobříše. Pak už následovalo v překrásných prostorách vyzdobené školní zahrady tradiční pasování celkem 44 předškoláků na školáky a jejich „poslední“ rozloučení se svými učitelkami. Následná zahradní slavnost s již tradičními dorty pro děti, opékáním buřtů, dalšími dobrotami a tanečním programem pro děti se pak nesla ve velmi příjemné atmosféře.

V rámci slavnosti čekal na všechny přítomné velmi silný a dojemný moment. Se školkou se totiž po téměř 30 letech ve funkci ředitelky loučila paní Růženka Chovanečková.

Do mateřské školy nastoupila po konkurzním řízení jako ředitelka a vybudovala si zde výborný tým. „Svou“ školu postavila na tradičním pojetí a přístupu k dětem, při kterém kladla důraz hlavně na živou hudbu a její zapojování do běžného každodenního fungování školy. Ve školce „u kina“ strávila celých 29 let jako ředitelka. Za tu dobu vychovala několik generací dětí, zažila 6 starostů města a 21 ministrů školství. Musela se vypořádat s nejrůznějšími změnami systémů ve školství i v politice. Jako ředitelka poznala stovky dětí z Dobříše i okolí. Dnes se s touto funkcí, se svou školkou, kolegyněmi a dětmi loučí…

Z pozice ředitelky školy odcházíte do zaslouženého důchodu. Znamená to, že ve školce už Vás opravdu neuvidíme?
Svým kolegyním budu samozřejmě velmi ráda nápomocná a doufám, že mé zkušenosti při vzdělávání ještě uplatním.

Co pro Vás bylo za dobu ředitelování nejtěžší?
Nejtěžší je zvládnutí obsáhlé a neustále se měnící legislativy a s tím spojené administrativy. Nelehké není ani vybudovat si kvalitní tým spolupracovníků, a to nejenom pedagogů. V současné době je to nejen starost o vzdělávání dětí, ale i zabezpečení chodu budovy MŠ.

Na co budete vzpomínat nejraději?
Nejraději budu vzpomínat na radostné chvíle s dětmi, na zdařilé akce školy za podpory celého kolektivu. Mám radost, když potkávám své svěřence a vím, že se jim daří jak v osobním, tak i v profesním životě.

Závěrečné slovo paní ředitelky Růženky Chovanečkové…
Velké poděkování patří celému kolektivu mateřské školy, který mi byl vždy oporou. Za spolupráci děkuji vedení města a rodičům, kteří se také podílejí na celkové atmosféře školy.

Jsem ráda, že mi bylo umožněno podílet se na vzdělávání našich nejmenších dětí.

Dovolte mi na závěr použít citát Roberta Fulghuma: „Všechno, co opravdu potřebuji znát, o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.”

Nové paní ředitelce Daně Jaruškové přeji zdraví, hodně elánu, optimismu a nadhledu při vykonávání této radostné, ale zároveň náročné a odpovědné práce.

Zpracovala DHPředchozí článek5. mateřská škola Dobříš má za sebou úspěšný školní rok plný inovací a vzdělávacích aktivit
Další článekIndiánský den ve 4. MŠ