Projekt „Šablony 2. ZŠ Dobříš“ pomáhá nejen žákům se speciálními vzdělávacími potřebamiNaše škola využila v roce 2017 vyhlášenou výzvu MŠMT a od 1. 8. 2017 do 31. 7. 2019 realizuje projekt „Šablony 2. ZŠ Dobříš“. Cílem tohoto projektu, na který jsme získali 1 739 472 Kč, je především podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků ohrožených školním neúspěchem.

Projekt ale také financuje činnost speciálního pedagoga a vzdělávání celého pedagogického sboru v oblasti inkluze, čtenářské a finanční gramotnosti. Z poskytnuté dotace jsou také hrazeny čtenářské kluby, kroužek zábavné logiky a deskových her a ve velkém rozsahu doučování žáků 1. i 2. stupně. Během dvou školních roků bude realizováno celkem 60 doučovacích skupin.

Již za prvního půl roku se do projektu zapojilo 150 žáků školy, ve škole funguje speciální pedagog, který zajišťuje na půl úvazku podporu pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a pravidelně pracuje s 35 žáky, pro které vypracoval plány podpory a zajistil konzultace pro jejich rodiče. 36 pedagogů absolvovalo vzdělávací programy v rozsahu 16 hodin a jedenáct pedagogů školy zajistilo pro žáky činnost 31 kroužků doučování.
Nyní je již v plném proudu druhé pololetí a s ním pokračuje i realizace projektu, který je spolufinancován Evropskou unií.

Mgr. B. Pallagyová, ředitelka školy

Reklama

Předchozí článek2. ZŠ Dobříš přivítala budoucí prvňáčky
Další článekDen otevřených dveří ve staré škole