Přednáška pro seniory – jak se nestat obětí podvodů takzvaných ŠmejdůV městské knihovně Dobříš se 4. 10. 2021 od 15.00 hod. uskuteční přednáška na téma: Jak se nestat obětí podvodů (Šmejdi), která je pořádána v rámci prevence kriminality města Dobříše.

Pořádání zájezdů nebo předváděcích akcí za účelem prodeje předraženého nádobí přestalo takzvaným Šmejdům dostatečně vynášet, proto se uchylují k dalším praktikám a zneužívají i složité situace, způsobené koronavirem. Šmejdi se nejvíce zaměřují především na skupinu lidí, kteří jsou osamělí a nejvíce zranitelní – na seniory. Vzhledem k tomu, že toto téma je stále aktuálnější, vás srdečně zveme na přednášku.
Přednášku povede pan Zbyněk Prousek, který se touto problematikou zabývá již od roku 2014. Mimo jiné měl několik reportáží, které se týkaly právě „Šmejdů“ (např. Česká televize, Prima), a je autorem mnoha článků na toto téma (např.: Parlamentní listy, Mělnický deník, Příbramský deník, Táborský deník apod.).

V rámci přednášky se dozvíte například to, kdo jsou takzvaní Šmejdi, jaké využívají formy podvodů, jaké jsou možnosti prevence před nimi a v neposlední řadě co dělat, když se stanete jejich obětí.

Vstup je zdarma, pro rezervaci místa volejte na tel.: 778 462 283 nebo pište na prevence.kriminality@mestodobris.cz.

Mgr. Eva Přibylová,
manažerka prevence kriminality

Reklama

Předchozí článekCo se dělo o prázdninách na „Starce“?
Další článekDotace 2021+ na výměnu starých kotlů za nové