Pozdrav z 2. mateřské školy DobříšMilé děti, vážení rodiče a přátelé naší mateřské školy. Srdečně vás všechny zdravíme prostřednictvím Dobříšských listů. V této „jiné“ době, kdy jsme kvůli nouzovému stavu v naší vlasti nuceni zůstávat spíše doma, nezahálíme. Na počátku pandemie řada našich paní učitelek nelenila a našila spousty roušek. Část z nich se hodila pro kolegyně z mateřské školy. Velká část z nich pak (250 kusů) byla ušita s úmyslem pomoci babičkám a dědečkům do pečovatelského domu v Dobříši, kterým naše děti chodí ve vánočním čase zpívat a tančit. Po uzavření mateřské školy byly prostory uvnitř nově čistě vymalovány a vymyty, dezinfikovány všechny stavebnice, hračky a pomůcky pro výuku dětí.
V další etapě se aktivity naší mateřské školy přesunuly na webové stránky, kam jsme nově přidali rubriku „Příprava na školu“ a děti s rodiči zde mohou najít užitečné odkazy a tipy, co s dětmi, hlavně s těmi, které se právě připravují na nástup do základní školy (www.msdobris.cz).

V současné době úsilí zaměstnanců školy směřuje k úklidu prostor mateřské školy, ke třídění hraček a pomůcek a jejich novému uspořádání, na což v průběhu náročného školního roku nezbývá čas. Aktivně se vzděláváme prostřednictvím odborných internetových portálů, čteme pedagogické tituly a přemýšlíme o naší práci z mnoha úhlů pohledu. Chtěli bychom s dětmi více navštěvovat okolní přírodu, poznávat v reálu přeměnu krajiny během ročních dob, trávit hodně času na nádherné školní zahradě, nyní oživené novými vrbovými stavbami – viz foto. Na děti čekají i nové dílničky na tvoření.

Chystáme se na zápis nových dětí do mateřské školy, který letos poprvé po 53 letech historie školy bude bez přítomnosti dětí. Informace o chystaném průběhu zápisu naleznou rodiče na stránkách naší školy. Věříme, že pro většinu zákonných zástupců nebude letošní distanční forma problém, neboť většina z nich je v ICT technologiích zběhlá.

Mateřská škola bez dětí je nyní velice prázdná a smutná. Všichni zaměstnanci se těší na okamžik, kdy tato „jiná“ doba skončí a znovu se sejdeme. Těšíme se na okamžik, kdy se škola rozzáří dětským smíchem, zpěvem a tancem.

Zaměstnanci 2. mateřské školy Dobříš

Reklama

Předchozí článekJak se vidíme a nescházíme…, ale scházíme si…
Další článekSpolečenská kronika – květen 2020