Politický listopad

Foto: Michael „Hrabák” Kočí


Letos uplyne 34 let od událostí roku 1989, takzvané sametové revoluce. Tenkrát došlo nejen k celonárodnímu vzepětí, ale také k pokojnému převzetí moci a nastartování řady společenských i ekonomických změn. Těm, kteří se narodili později, tyto události vedle stránek v učebnicích a vyprávění rodičů připomíná státní svátek 17. listopadu. Jak se za tu dobu změnil náš stát? Jak se změnila Dobříš? A jak jsme se změnili my? Naplnily se sny a hesla z listopadu 1989? Nejen o těchto tématech budou 14. listopadu diskutovat všichni žijící starostové a starostka, kteří se na dobříšské radnici od sametové revoluce vystřídali. Touto moderovanou debatou si chceme na Dobříši připomenout významné změny ve společenském i ekonomickém životě a podívat se s odstupem na cestu, po které k ideálu demokracie kráčíme.

Možností zapojit se do politických i velmi praktických debat o našem městě však bude v listopadu mnohem více. Dne 7. listopadu se koná veřejná debata na téma Doprava na Dobříši. Jak to bude s vlakem, jak to bude s parkovacími plochami a co se chystá pro cyklisty? Pokud vás téma zajímá, přijďte a zapojte se do diskuze. Na 16. listopadu je v plánu veřejné jednání zastupitelstva, kde jedním z bodů je schvalování změny č. 3 územního plánu Dobříše. Po více než tři roky trvajícím procesu projednávání a připomínek je toto finální schvalovací krok. Do třetice se pak můžete zapojit do debaty 21. listopadu v rámci Programu strategického rozvoje města. Veřejnosti představíme stav projektů, které byly v plánu na letošní rok, a budeme diskutovat o návrhu akcí, o kterých se uvažuje pro rok 2024. Zásobník projektů má přes sto položek, nebude snadné z nich vybrat ty nejpotřebnější.

Vážení spoluobčané, zapojte se prosím do veřejných debat. V tomto měsíci je řada příležitostí, kde se můžeme společně setkávat a diskutovat. Možnost svobodné výměny názorů byla jedním z požadavků v roce 1989. Nyní tuto možnost máme, využívejme ji. Ukažme, že respektujeme názor druhého a zároveň jsme schopni vysvětlit pohled svůj.

Pavel Svoboda, starostaPředchozí článekSedm radních, dvě klíčové otázky: Jakým směrem se ubírá Dobříš?
Další článekDobříšské listy – listopad 2023