Oslavu Dne Země v Dobříši doprovodilo i sázení stromuV dubnu Dobříš opět oslavila Den Země. Letos navíc tuto akci doplnilo slavnostní vysazení významného stromu v jedlovém hájku, kterého se ujalo vedení města a děti z 2. a 4. MŠ Dobříš. Pod dohledem odborníků se sázel buk lesní, i jako ukázka postupu výsadby. Důležité je nejen množství vysazených stromů, ale zejména kvalita výsadby a následné péče.

Největší akcí však byla jako vždy samotná oslava Dne Země, která se již tradičně konala na hřišti v ulici Boženy Němcové. Připravený bohatý program s tématem Poznávání hmyzí říše přilákal opět stovky dětí.

„Každý rok si Dnem Země v našem městě připomínáme, že životní prostředí je pro nás všechny i pro naše město velmi důležité. Během týdne se Dobříš uklízí, abychom mohli přivítat jaro, v pátek slavíme. Pro každý ročník této akce vymýšlíme jiné téma, které je s prostředím kolem nás úzce spjaté. Letos tak přišel na řadu hmyz, jeho rozmanitost v přírodě a důležitost pro fungování člověka na planetě,“ říká Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí a hlavní organizátorka celé akce.

Na akci bylo pro děti připraveno několik stanovišť s nejrůznějšími aktivitami připomínajícími nám právě hmyzí svět, včelky, mravence, brouky a další drobné živočichy.

Díky spolupráci města, soukromých firem a dalších organizací mohly děti poznávat, tvořit, ale i sportovat. Na hřišti byly připravené aktivity pro malé i starší děti a nenudili se tu ani dospělí. Aktivity pro děti si připravilo nejen samotné město Dobříš, ale také firmy Anbremetall, Energon, Bios, Bobcat Dobříš, městské společnosti VHS Dobříš a Dokas Dobříš, zapojila se také ZŠ Trnka, hnutí Brontosaurus, spolky Veselá rodina, Bios Fit, Psí a kočičí záležitosti, dílna Rukama nohama a v neposlední řadě Lesy Colloredo-Mansfeld.

Krásná oslava Dne Země v Dobříši byla opět nejen zábavou a ukázkou toho, čeho si musíme na Zemi vážit, ale také příkladem toho, jak krásné akce se dají realizovat, když se spojí lidé dohromady pro dobrou věc. „Na akci se bavily se nejen děti, ale i dospělí. Kromě zájmu o životní prostředí se rozhovory na hřišti tradičně točily i kolem stavu našeho okolí, zástavby krajiny, vody na Dobříšsku a nápadů, co by šlo zlepšit,“ dodává hlavní organizátorka akce Alena Harmanová s poděkováním všem, kteří se připojili a pomohli s realizací tak bohatého programu dobříšského Dne Země 2023: „Moc si vážím pomoci všech spoluorganizátorů této jarní akce a jsem jim vděčná, že do toho se mnou šli. Tuto akci společně tvoří úžasný tým pozitivně naladěných lidí, s kterými se mi výborně pracuje. Doufáme, že se návštěvníkům oslava Dne Země opět líbila a že se společně, i každý sám, budeme snažit udělat něco pro naši planetu, abychom se každý rok mohli kochat, těšit a radovat z rozkvétající přírody plné pestrého hmyzu.“

Zpracovala DH
Foto: Denisa HavlíčkováPředchozí článekRozhovor s Annou Nedvídkovou o celostní medicíně v našem městě a jejím přínosupro naši společnost
Další článekV Dobříši bude k 1. červenci 2023 zrušeno územní pracoviště Finančního úřadu pro Středočeský kraj