OK Dobříš má ve svých řadách novou mistryni ČR na krátké trati v orientačním běhu a oslavilo úspěch dobříšských studentů na finále přeboru škol v Prostějově

V úterý 7. června 2022 se v Prostějově konalo celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu. Gymnázium Karla Čapka Dobříš tady mělo své reprezentanty v obou hlavních kategoriích. Běželo se na sprintové mapě Prostějov velodrom 1:4000 a běhalo se hodně rychle, vždyť vítězové běželi kolem 5 min./km.

Barbora Housková, která získala bronz v individuálním závodě v kategorii D9, hodnotila trať takto: „Trať byla náročná v délce. Městské sprinty obvykle mívají směrný čas vítěze kolem 12 minut, zato tento závod měl směrný čas vítěze 20 minut. Na začátku vedla trať po sídlišti, závodník si musel dát pozor, aby se nepřepočítal v domech. Potom se vbíhalo do zarostlého lesoparku, kde sice byly kontroly jen na cestách, ale běžet v lese na sprintové mapě je velký nezvyk, takže si musel závodník dávat pozor, aby kontroly nepřeběhl. Konec tratě byl jediný složitý, protože už se v mapě objevily prvky jako třeba nepřekonatelný plot, branky, zdi a zastřešený prostor. Pak už byl jenom finiš po atletické dráze.“

A jak se dařilo studentům Gymnázia Karla Čapka Dobříš?

Vyhlašovalo se prvních šest v družstvech i v jednotlivcích a našim se tleskalo několikrát. Družstvo žáků 2. stupně (DH7+DH9) po sečtení bodů obsadilo celkově 4. místo a odváží si do Dobříše diplom a hezký pohár. Studenti (DS+HS) obsadili 11. místo. V jednotlivcích v D9 obsadila Barča Housková 3. místo a Alžběta Kašparová 5. místo, stejně jako Julie Bambousková v DS.

Mistryně ČR na krátké trati v orientačním běhu z OK Dobříš

O víkendu 4.–5. června 2022 se v Nové Vsi nad Nisou na svazích pod Černou Studnicí konalo mistrovství ČR na krátké trati v orientačním běhu pro rok 2022. Z našeho oddílu mělo právo se ho účastnit 11 reprezentantů. Už to je výrazný úspěch! Do finále A postoupila z kvalifikace jen Julie Bambousková v kategorii D16 (z každého ze 4 rozběhů postupovalo do bojů o medaile 9 nejlepších), do finále B postoupili Matouš Petrilák a Jan Jiras v kategorii H18 a Alžběta Kašparová s Barborou Houskovou v kategorii D16. Ostatní běželi finále C.

Velká gratulace patří Julii Bambouskové, která ustála roli favoritky a v náročných terénech vybojovala svůj první mistrovský titul, a to v kategorii D16!

Je to obrovský a zasloužený úspěch pro Julii, radost pro trenéry a také inspirace pro mladé začínající závodníky. Tato zlatá medaile je zároveň historicky první mistrovský titul v jedenáctileté historii OK Dobříš.
    Všichni účastníci obou závodů zaslouží pochvalu za skvělou reprezentaci oddílu a svých měst – Dobříše a Mníšku pod Brdy.