Ohlédnutí za skautskými táboryPo měsících příprav se skauti, skautky a světlušky z dobříšského skautského střediska opět vydali na dvoutýdenní dobrodružství do lesů. Co jsme společně zažili?

Světlušky z oddílu Lampyris letos vyrazily tábořit ke Zlatému potoku nedaleko Prachatic. Celý tábor se nesl v duchu cesty kolem světa, holky tak společně v celotáborové hře navštívily třeba Maroko, Francii nebo Brazílii. Kromě her se také koupaly v potoce a vypravily se na výlety po okolí, třeba do Prachatic do muzea a na zmrzlinu. Tábor jsme si všechny moc užily! (Emma Klvačová)

Hostitelem táborů oddílů Minnehaha a Zlatý list se již tradičně stala louka pod Ostrým vrchem nedaleko Chanovic v jižních Čechách. Tábor skautek z Minnehahy se nesl v duchu Divokého západu, podle kterého byly laděny kostýmy i aktivity. Skautky tak osidlovaly neznámá území, plavily se na vorech, zažily atmosféru saloonu, kde se naučily i country tanec a zkusily si zahrát naživo hru Bang! Už se těšíme na příští rok a co další tábor přinese. (Dominika Syručková)

Celotáborová hra skautů ze Zlatého listu vpravila kluky do role severských vikingů křižujících mořské vlny na jejich drakanech. Zkoumali neznámé vody a naháněli barbary, kteří zaútočili a poškodili naši domovskou vesnici. Cestou se museli postavit několika příkořím. Boj s kyklopy, zabloudění v mlze nebo útok krakena. V etapových hrách stavěli vory nebo vařili lektvar, dále řešili šifry či se plížili. Nesmělo chybět ani koupání v rybníce a návštěva blízkého lomu. Spoustu zážitků si také odvážíme z nocí prosezených u ohně doprovázených zvuky kytar. Zkrátka už teď se nemůžeme dočkat příštího roku! (Štěpán Böhm)

Tábor oddílu Varta se nesl v duchu skautských dějin. V celotáborové hře se naši kluci a holky setkali s důležitými historickými postavami, jako třeba Badenem-Powellem a Benjamínem Svojsíkem. Celý tábor probíhal v dobrém duchu a myslím si, že si ho všichni užili. Ani bych si nemyslel, že dva táborové týdny mohou utéct tak rychle. (Martin Havlíček)

Tábor novoknínského oddílu Koťata se odehrával na ostrově Blp, kde děti jako vikingové hledaly draky. Našly jich spoustu, a dokonce si každý jednoho sám ušil. Staraly se o ně, cvičily je, ale draci pak najednou začali být agresivní. Naštěstí nemocné draky společně uzdravily a našly i poklad. Užili jsme si krásné letní dny plné řádění po lese, na louce i v potůčku, večery u táborového ohně s kytarou, noci plné hvězd a rána zmáčená rosou. Byl to skvělý tábor plný nezapomenutelných okamžiků s přáteli a už se těšíme, až se v září zase uvidíme. (Šárka Musilová)

Děkujeme městu Dobříš za finanční podporu činnosti dobříšského skautského střediska prof. Oliče.

Reklama

Předchozí článekModelářská výstava Dobříšská šelma pokořila další rekord
Další článekPozvánka na Festival ptactva u Nového rybníka