Modelářská výstava Dobříšská šelma pokořila další rekordNeuvěřitelných 765 soutěžních modelů bylo k vidění na letošním ročníku modelářské soutěžní výstavy Dobříšská šelma, která proběhla v sobotu 13. srpna ve sportovní hale.

Dobříšská šelma patří v posledních letech už stabilně mezi největší modelářské akce v ČR a její věhlas stále roste – stejně jako počet návštěvníků i vystavujících modelářů. Těch letos přijelo 174, což je zatím rekordní účast. I množství vystavených plastikových a papírových modelů bylo letos nejvyšší v historii Šelmy; kromě 765 soutěžních modelů byly k vidění i další desítky modelů nesoutěžních a obrovské modelové kolejiště.

Že Dobříšská šelma už dávno přerostla hranice regionu, bylo zjevné i ze skladby soutěžících. „Nejvzdálenějšími“ účastníky v rámci republiky byli modeláři z Havířova a z Ostravy, letos poprvé k nám dorazila i výprava modelářů z Polska, konkrétně z města Chełmża, z něhož je to na Dobříš úctyhodných osm hodin cesty. Potěšující je i fakt, že více než dvě stě vystavených modelů patřilo dětem a juniorům. Je to důkaz, že i pro mladou generaci je modelářství pořád atraktivní náplní volného času.
Už tradičně k Dobříšské šelmě patří i venkovní výstava veteránů. Díky skvělé koordinaci se Srazem veteránů Obořiště tak i letos bylo možné u sportovní haly obdivovat řadu krásných starých aut a motocyklů. Zpestřením byly i páteční a sobotní průlety historických letounů nad městem.

Den strávený mezi modely rychle utekl a věříme, že byl příjemný pro všechny. Děkujeme sponzorům, kteří věnovali ceny do soutěže (šlo o modely pro vítěze dětských a juniorských kategorií a piva z regionálních pivovarů pro vítěze kategorií dospělých). Děkujeme všem prodejcům, modelářům a veteránistům, kteří k nám vážili cestu, a děkujeme i všem z vás, kdo jste akci přišli podpořit svou návštěvou. Za rok na viděnou!

Tomáš Vokurka a Jaroslav Sauer, Modeláři Dobříš, z. s.
Foto: Jiří Kozel, Dobříšsko aktuálně, z. s.

Reklama

Předchozí článekPodbrdská výstava drobného zvířectva opět zve k návštěvě
Další článekOhlédnutí za skautskými tábory