Návštěva z polského Wągrowiece v DobříšiVe dnech 11.–15. 8. 2021 Dobříš navštívila delegace z polského města Wągrowiec, které má zájem o partnerství s Dobříší.

Jak návštěva našich sousedů z Polska probíhala?
Sedmičlennou delegaci vedl „wojt“ celé oblasti Wągrowiec, pan Przemysław Majchrzak.
Vedení města připravilo pro naše nové polské přátele nabitý program. Vedle setkání na radnici a zajímavé debaty o problémech místních samospráv si zástupci Wągrowiece prohlédli také naše infocentrum, Muzeum Dobříš, budovu a areál 2. ZŠ, knihovnu či sportovní halu. Společně s vedením radnice navštívili také Nový Knín, na kolech se vydali za zdroji vody do okolí a jedno odpoledne také strávili v Praze.
Za svůj krátký pobyt mohli okusit také trochu dobříšského života. Zúčastnili se koncertu Na Vivaldiho!, který se konal v rámci Festivalu hudby Zámek Dobříš, nakoupili si na sobotním regionálním trhu a jeden večer přijali také pozvání do rodin zástupců města.
Svůj pobyt zakončila polská delegace návštěvou nedělní mše v kostele Nejsvětější Trojice.

Na základě této návštěvy se zatím slibně rozbíhá spolupráce mezi školami, kde již na tento školní rok připravují učitelé obou měst společné česko-polské projekty. Na příští rok je také například již v plánu polská účast na soutěži dobrovolných hasičů.
Starosta Majchrzak v poděkování napsal: „Pohostinnost, se kterou jsme se setkali při návštěvě dobříšské obce, předčila naše nejdivočejší očekávání. Doufám, že budeme pěstovat dobré vztahy a budovat mosty spolupráce mezi našimi zeměmi.“

V podobném duchu se vyjádřil i starosta města Dobříše Pavel Svoboda: „Je velmi přínosné diskutovat o podobných tématech a různých přístupech k řešení. Věřím, že naše zastupitelstvo bude spolupráci s oblastí Wągrowiec nakloněno a město Dobříš tak získá třetí partnerské město, po holandském Mierlu a francouzském Tonnerre polský Wągrowiec.“

Zpracovala DH

Reklama

Předchozí článekZ historie města Dobříše
Další článekPředstavujeme vám Městský úřad Dobříš – odbor správních agend